betonilattian tasoite

Mikä on parasta tasoitetta betonilattialle? Vai onko eri merkkisissä tasoitteissa eroja?
53352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rauta kaupat tietävät,ennen tasoitettiin betoni vellillä/ohuelle hiekalla.

Äänestä

Tuossa pitäisi tietää mitä tasoitteelta vaaditaan ja mikä on käyttö/lopullinen pinnoite.

Äänestä
  • ja vielä....vain hyvin harvat rautakaupat tietää tuosta asiasta yhtään mitään.

    Äänestä

  • En osaa sanoa mitä vaaditaan, mutta pari "paikkaa" pitää laittaa tavallisiin huonetiloihin ja pintamateriaaliksi lattiaan tulee joko laminaatti tai parketti.
    Toinen kohde on pesuhuone jolloin siis päälle tulee vedeneristys...ja pinnaksi laatat.

    Äänestä

Kylppäriin Kiilto maxirapid pikatasoite, sillä saa siistin ja ohuen pinnan kohtuu helposti ja muualle joko Kiilto 97 tai Kilto 77, riippuen siitä, kuinka paksu tasoitus tarttee tehdä. Ja älä unohda primeriä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tasoittaja kirjoitti:

Mikä on parasta tasoitetta betonilattialle? Vai onko eri merkkisissä tasoitteissa eroja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu