Olipa yllätys

pettynyt kovin

että myös Bangkokin reittilento on muutettu lomalennoksi...puolet koneessa oli Finnmatkojen matkustajia ja meno oli sen mukaista. Minusta asiasta pitäisi asiakkaille ilmoittaa että reittilento on muutettu lomalennoksi....ensi kerralla sitten ei enää Finnair.

8

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Finskifani

      Mitä hell..? Vanha nojatuolimatkailijako se siellä yksinäisyyttään...

    • Aina ei oo hyvä

      Matkatoimistot käyttää myös reittilentoja, ei se mikään uusi uutinen ole, eikä yleensä aiheuta ongelmaa. Häiriköitsijöitä löytyy kyllä ihan omatoimimatkustajistakin yhtä lailla, ja matkanjärjestäjien asiakkaita voi olla muidenkin lentoyhtiöiden lennoilla kuin Finnairilla. Harmi vaan tietysti jos levoton lento sattuu omalle kohdalle.

      Omalla kohdallani kamalin paluu Bangkokista Helsinkin on sattunut KLM:llä, jossa takanani joukko tanskalaisia lomailijoita kittasi olutta koko lennon Bangkokista Amsterdamiin (Finskillä niille olisi jo lopetettu oluen kantaminen ja ne olisi komennettu hiljaisiksi kun niin monet valitti niistä) vaihtokentällä sattui turkkilaiskoneelle aika paha onnettomuus, mikä tietysti jo itsessän oli järkyttävää ja lisäksi viivästytti Helsingin lentoa, ja siihen Helsingin koneeseen vielä sattui tosi nyrpeä KLM:n emo, joka alkoi tiuskahdella meille asiakkaille siinä vaiheessa kun koneen matkatavarahyllyt tuli täyteen (mitäs olivat päästäneet siihen koneeseen osan porukasta liian isojen laukkujen kanssa niin että hyllyt tuli hetkessä täyteen, eihän se meidän vika ollut joilla oli vain normi käsipakaasi). Mutta kotiin päästiin siltäkin reissulta ja kun usein lentää niin sentään useimmiten sattuu kohdalle hyvä lento :-)

    • V...TUN DAIJUT

      Omalla kohdallani kamalin paluu Bangkokista Helsinkin on sattunut KLM:llä, HEKO HEKO!Taas nää klupin finnair fanit äänessä.Mikä se suuri onnettomuus oli?Olisit tunkenut laukkus hanuriin jos ei sovi penkin alle. T.LÄSKI LASSE KHANOM

      • Hep, mukana oltiin!

        Tuo viesti kertoi kyllä taas jotain kirjoittajansa älyllisestä tasosta.

        Kyllä meitä suomalaisia oli enemmänkin Amsterdamin kentällä, joku oli jopa siinä turmakoneessa. Katsopas: http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2009/02/818874

        Eikä ollut kyse siitä etteikö kirjoittaja olisikin voinut laittaa käsimatkatavaran penkin alle, vaan siitä, että Kelmin lentoemo alkoi tiuskia matkustajille kun hylly täyttyi.

        Nykyään ostan helpommin suoran lennon, koska onhan se vaivattomampaa, mutta riippuuhan se hintaerosta, viimeksi hiihtoloman aikaan taas Kelmi möi lippuja n. 500 € ja Finski n. 1000€ niin sitä yrittää kestää vaan.


      • PATTAJAN PIKKU MUNAT

        Mulle ei laukku sovi revaan,mut ruttunenälle mahtuu "putkiveska" poikittain ja pingispallot lentää pesästä : ) T:Pattaya lovers


    • AMS HITAALLE

      Eikä ollut kyse siitä etteikö kirjoittaja olisikin voinut laittaa käsimatkatavaran penkin alle, vaan siitä, että Kelmin lentoemo alkoi tiuskia matkustajille kun hylly täyttyi.EDIT

      Ja mistäs sitten oli kyse,oliko ikävää kun pikku sioille sanottiin et laukut EI sovi hyllylle.Oma ÄLY ei riittänyt plan B,kerrotaan myös kun kone starttaa.Ootte just samaa sietämätöntä sakkia jotka rynnii koneeseen ekana,oma paikka ja päälle laukun asettelu jumit.On siinä helmee venailla kun suomi ihrat tunkee reppua boxiin.OIi aika vanhajuttu ja voi voi,itsekkin ollut tsunamin aikaan Krabilla.Eiks oo herkkää!!!!!!Osta mitä saat,kuulut siihen suomi huom.pienella porukkaan jotka tarttee kimppa taxit ja muut avut saavuttaakseen pattayan.Tärkeintä,et voi ostaa savoks kaikki koneessa

      • Kaikenlaisia ...

        No ei, ei sanottu että laukut ei sovi hyllylle - se kyllä tajuttiin ihan itsekin.

        Yllättävää oli, että lentoemäntä kivahteli viimeksi tulleille matkustajille siitä, että paikalle ensin rynnineet matkustajat oli täyttäneet hyllyn ylisuurilla pakaaseillaan. Ei se nyt ainakaan niitten viimeksi tulleitten vika ole, eikä asiakkaille kivahtelu nyt muutenkaan aivan normaaliin asiakaspalveluun kuulu.

        Onneksi sentään sinä et ollut siinä koneessa, muutenkin siinä oli sietämistä ihan tarpeeksi. Voisitko muuten vaikka varoittaa täällä aina ennen lähtöä, mihin koneeseen olet menossa niin ei satuta samaan?


      • uskovaisille
        Kaikenlaisia ... kirjoitti:

        No ei, ei sanottu että laukut ei sovi hyllylle - se kyllä tajuttiin ihan itsekin.

        Yllättävää oli, että lentoemäntä kivahteli viimeksi tulleille matkustajille siitä, että paikalle ensin rynnineet matkustajat oli täyttäneet hyllyn ylisuurilla pakaaseillaan. Ei se nyt ainakaan niitten viimeksi tulleitten vika ole, eikä asiakkaille kivahtelu nyt muutenkaan aivan normaaliin asiakaspalveluun kuulu.

        Onneksi sentään sinä et ollut siinä koneessa, muutenkin siinä oli sietämistä ihan tarpeeksi. Voisitko muuten vaikka varoittaa täällä aina ennen lähtöä, mihin koneeseen olet menossa niin ei satuta samaan?

        Tammikuu ja taas vie Turkish Airlines,meno BKK business.Paluu sikaluokka eli ei sun tarttee pelkää.En nää tai pitele sua ; ( Mut jos asiat menee mullakin niin huonoks et finskil "niinkun te fanaatikot sanotte"pitää lentää,niin törmätään vaikka finnair lounges,ei ole paha kuten JJ


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      19
      4669
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1702
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      287
      1566
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      74
      1514
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      243
      1388
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1150
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1120
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1089
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1054
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1023
    Aihe