Missä vika?

tietämätön

Eli siis minulla on Traxxas stampede 4x4 VXL rc auto. Olen tähän asti ajanut nihm akuilla. Ostin nyt vähän aikaa sitten Venom 4000mah 7.4v lipon traxxas liittimellä.

Ongelma on siinä, kun kytken akun autoon ja yritän käynnistää sen siitä nopeudensäätäjästä, niin mitää ei tapahdu. Mikää valo ei syty missään ja auto ei mene päällä. Nihm akun kun laittaa, niin heti toimii. Harrastan myös airsoftia ja kyllä sitä asetta tuo lipo pyörittää hyvin. Missä vika?

3

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1360

      Onko nopeudensäätimessä mahdollisuus käyttää Li-Po akkua ja onko se laitettu Li-Po asentoon. Monissa säätimissä pitää erikseen valita mitä akkua käyttää. Ei muuta kuin ohjeita lukemaan ja muuttamaan säätimen asetuksia.

      • tietämätön

        vika löytyi akun liittimestä. Venomissa kun on tuo universaali systeemi. Se on jotenkin kolvattu väärin, kun kytkin pinnat ei edes kosketa tuolla traxxas liittimellä. Eli sähköä ei edes kulje autoon. Eipä ihme ettei inahtanutkaan,,,,,,


    • vapunen2

      Olisko mahdollista että laittaisit kuvan siitä autosta ja akusta tänne palstalle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      322
      12314
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      48
      3591
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      83
      3197
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      129
      2976
    5. 101
      2892
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      64
      2642
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      158
      2568
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      273
      2459
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1511
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      15
      1508
    Aihe