Kysytäänpäs onko täällä kokemuksia tällaisesta. Meidän 8v venäjänvinttikoiralla meni selkä pahasti kipeäksi juuri ennen joulua. Avuksi haettiin päivystyksestä kipupiikki ja antibiootit niveltulehduksiin. Koiralla oli myös lämpöä vähän yli 40 astetta. Koiralla on kivuliasta päästä ylös maasta.
Vihdoin tänään päästiin röntgeniin ja verikokeisiin. Röntgen ei paljastanut mitään välilevyn pullistumista. Kaikki ok siis ehkä siellä. Verikokeet osoittivat eläinlääkärin mukaan keuhkotulehdukseen. Saatiin siihen antibioottihoito. Eläinlääkäri ei voinut olla täysin varma keuhkotulehduksesta, koska aiempi antibioottikuuri saattoi vaikuttaa tuloksiin.
Koira ei halua olla sisällä vaan haluaa jatkuvasti lumihankeen makaamaa. Miksi se noin tekee? Kuumetta on edelleen. Voiko tuollainen tulehdus tehdä koiran selän noin kipeäksi? Onko kokemuksia tuosta keuhkotulehduksesta?
keuhkotulehdus
andrei8
0
103
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092290Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???25920- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha564823- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 60581