Oikeasti voisiko joku kertoa minulle miksi ihmeessä puhelinmyyjiä vihataan niin palion. Itse olen ollut alalla reippaasti yli vuoden ja minusta se on mukavaa jos mukaan ei lasketa päivittäisiä haukkuja ja luurin kiinni lyöntejä. Meillä ainakin on mukava työympäristö ja työporukka mitä mahtavin. Tiiättekö kuinka typerältä kuulostaa kun esittelen itseni ja sen jälkeen joku huutaa '' EI KIINNOSTA'' en sitten tiiä vastaatteko normaalistikkin nuin puhelimeen mutta jos ette niin mistä te tiedätte mitä asiaa minulla on kun ette ees kuuntele ? ei me ihmisiä huijjata puhelimessa ainakaan en itse huijaa. Niinkin suorastaan ärsyttäviä ihmisiä on jotka alkaa suoraan aukomaan päätä , hmisiä mekin olemme jos ette sattuneet tietämään. Sekään ei ole hauskaa jos lyötte luurimen kesken puhelun kiinni koska jos me ei sitä heti huomata niin vieresä oleva työntekijä saa nauraa pää punasena ku jatkaa vaan puhumista eikä huomaa mitään.En vaihtais alaa vaikka se onkin henkisesti raskas työ koska minä pidän siitä ja minussa sinniä sen verran löytyy että kestän ne haukut mutta haluan vain tietää etteikö meillekkin vois kilttejä olla ?PS. niitä ihania ihmisiä ei saa unohtaa jotka oikeasti käyttäytyy puhelimen toisella puolen ja jotka saa hyvälle päälle. kiitos nyt olen sanani sanonut
puhelinmyynti
5
323
Vastaukset
- ihmettynyt
Itse hämmästelen että joku ajattelee puhelinmyynnistä noin.
- slammm!
Olen aina kohtelias puhelinmyyjälle, koska muistutan aina itseäni, että hän tekee työtään.
Koska olen ikäihminen, en enää tilaa mitään sellaista, mikä minulla jo on, en halvempaa liittymää, en uutta mokkulaa, en viimeisimpiä aikakausilehtiä, en turvavälineitä, sillä ei ole sanottu, että olen elävien kirjoissa niin pitkään, että voisin hankinnoista nauttia.
Kun 80 on jo lasissa, sanon sen suoraan puhelinmyyjälle. Kyllä kaikki ymmärtävät ja uskovat. Joskus vain käy niin, että soittaja alkaa lukea myyntipuhetta kuuntelematta ollenkaan, ja silloin on pakko olla epäkohtelias ja keskeyttää vuodatus. Silloin saatan ääntäni korottamatta mutta tiukasti kiittää ja lopettaa puhelun suoraan korvaan.
Sorry. - sdjfioewgjewojgre
Puhelinmyyjät ovat pelkkä riesa. Joutaisi lakkauttaa koko ala pois häiritsemästä ihmisiä ja yrityksiä.
Hankkikaa parempia työpaikkoja. - sitä saa mitä tilaa
"Hankkikaa parempia työpaikkoja"
Miten määrittelet "paremman työpaikan"? Mikä puhelinmyyjästä tekee huonon ihmisen tai hänen työstään jotenkin ala-arvoisen?
Kannattaa miettiä suoramarkkinointikiellon hommaamista puhelimeensa, jos ei halua markkinointisoittoja. Ja jos ei osaa itse olla asiallinen puhelimessa.
Kun teet kiellon, ei soiteta.
Simple as that! - EN OSTA EN EN EN EN
Ei suoramarkkinointikielto mitään estä, ei edes hidasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1552904Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2822581Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.581718Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371609Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381520- 1221246
- 1081173
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141124Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3371018