F-Secure Client Security 9.32
Mitä sanotte, olisiko järkevä valinta?
http://www.f-secure.com/en/web/business_global/support/downloads/-/carousel/view/73
Mitä sanotte, olisiko järkevä valinta?
http://www.f-secure.com/en/web/business_global/support/downloads/-/carousel/view/73
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei kotikäyttöön. Tuo on tarkoitettu yrityksiin joissa on satoja - tuhansia koneita samassa verkossa ja tuota ohjelmaa voi ohjata verkon välityksellä kaikkia asiakaskoneita samanaikaisesti.
Mutta toimisikohan tuo kotikäytössä yhdellä/omalla koneella?
Jos tuon ohjelman"saisi"
En tiedä mutta kokeile. Periaatteessa voisi toimia koska eihän firmojen läppäritkään saa aina välttämättä yhteyttä firman palvelimelle.
Kannattaa mieluummin harkita ilmaisia vaihtoehtoja kuten MSE tai Avast. Mutta jos saat tuon ilmaiseksi niin kannattaa kokeilla.
Joo, kaikkihan tuon pystyy lataamaan virallisesti tuolta linkistä, mutta se aktivointi koodi onkin jo toinen juttu :)
Siitä sen enempää...
Toimiiko tuo F-securen versio 9.32 myös windows kasin kanssa? Sain asennettu koneelleni, mutta herjaa jostain yhteensopivuusongelmasta.
Xp, vista, 7
Tuolla sivuillahan nuo oli mainittu, 8 ei taida toimia.
Se voi toimia myös Windows 8 mutta F-securen sivuston mukaan ei vielä virallisesti.
http://www.f-secure.com/en/web/home_global/windows-8
"Full support will be available during Q1 2013"
F-Secure Client Security 9.32
Hyvin toimii Windows 7
katsellaan....onko Tästä mihinkään, Virustirjunta palomuurista.
Kyllä tämä F-Secure Client Security 9.32 toimii hienosti
muutaman päivän jälkeen, kone ei hidastele.
F-Secure saa 10 pistettä
Mutta kunhan kokeiluaika loppuu niin kannattaa miettä että ostaako siihen lisäaikaa vai käyttääkö ilmaisia vaihtoehtoja kuten Avast, MSE.
"kokeiluaika loppuu"
Ei taida loppua :) Mikä kokeilu :)
Onhan niitä kokeilu aikoja joillain...
Jos et ole ostanut siihen lisenssiä niin se toimii noin 30-päivää. Jos taas olet ostanut niin se toimii 1-vuoden riippuen että monenko vuoden lisenssin ostit.
Sanotaanko että joillain on "ikuisia" lisenssejä.
Enempää ei viitsi asiasta keskustella....täällä.
Kaikki on saatavilla ilmaiseksi..se siitä. PISTE.
Jaa niinkuin tuolla tuo linkki on, sen saa virallisesti sieltä ladattua.
älkää olko inhottavia vapuselle, hänestä on kova apu monesti ja monelle.
Koskas mahtaa tulla päivitystä win8 sopivasta 9.32 ? Q1 puhuttu joten vielä toista kuukautta sen loppuun.
http://www.f-secure.com/static/doc/labs_global/Beta Programs/avcs-1000-beta/cs1000-rc-release-notes.htm
Ainakin tuo RC versio toimisi Win8 versiossa.