MP3 soitin

C-Max

Onko kellään C-Maxin (tai muun Fordin?) lisävarusteena saatavaa Sonyn cd-soitinta joka toistaa mp3:t? Mitäköhän mahtaa maksaa jälkikäteen hankittuna ja onkohan soitin hintansa arvoinen?

1

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • BigMike

      Hinnan saat varmaankin Fordilta tarkimmin tietoosi.
      Uutena tilatessa tuo 500€ (C-Maxiin ainakin) tuntuu ehkä aika suurelta. Kun ajattelee, että autossa on jo soitin ja tuolla hinnalla se "päivitetään".
      Ominaisuuksista sen verran, että siinä on DSP. Ehkä hieman perusmalli DSP:stä, mutta on kuitenkin. Eli sillä saa esim. vasemmanpuoleiset kaiuttimet "siirrettyä" vasemmalle l. yhtä kauas kuin oikeanpuoleisetkin ovat. Tämä on ainakin yksin ajettaessa hyvä ominaisuus.
      MP3 puoli suoriutuu VBR koodatuista tiedostoista, niin kai kyllä uusimmat muutkin MP3 soittimet.
      Mielestäni tuo on hintansa väärtti, kuitenkin. Onhan siinä ns. 8 kaiutinta ja sisustukseen sopiva soitin, eli ei tarvi käydä itse asentelemaan ja hankkimaan mitään sovituskappaleita yms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      313
      6126
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3616
    3. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      147
      2799
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      225
      2167
    5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      100
      1728
    6. Otan vielä joskus yhteyttä

      Ja jos et vastaa, niin tulen sinne. Pakko puhua.
      Ikävä
      67
      1192
    7. Niin että miten

      Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua
      Ikävä
      81
      1045
    8. Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet

      Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni
      Sinkut
      144
      958
    9. Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun

      Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan
      Suomalaiset julkkikset
      10
      928
    10. Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa

      Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui
      Tv-sarjat
      11
      884
    Aihe