Matilla oli aina mukavia juttuja tänne meidän luettavaksemme.
Mihin katosi Matti ?
Mihin katosi Matti ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Lieneekö postilaatikkoa hiekoittamassa ?
Kätön Matti lopetti kirjoittelun,kun joku typerä dissailija hyökkäsi häntä vastaan.
Samaa dissailua olen huomannut nyt kohdistuvan tähän pennaseen.
Asialla lienee joku yksinkertainen tolvana joka ei itse keksi mitään,mutta on aina hyökkäilemässä junttimaisesti viisaampiaan kohtaan.
Nettihyökkäys on helpompi toteuttaa Kätön Mattia, kuin Ilta-lehteä, tai Yleä kohtaan. Tietysti se yhteenlaskutoimitus on nykytermillä "haastava".
Mitäpä tuota ihmettelemään. Totuushan on se, että Kätön Matti, Justus Caseva, Pennanen ja mitä lie muita nimimerkkiejä käyttäneekään on yksi ja sama huomionkipeä häirikkö. Ylläpidon olisi jo aika laittaa kyseinen isp kokonaan boikottiin.
Äijä saa tarpeeksi halveksuntaa jollain nikillä esiintyessää ja sen jälkeen keksii aina uuden kunnes kaikki haukkuvat lyttyyn senkin. Kokonaan porttikielto tollaisille.
Vainoharhaisuus on näköjään jo pahalla mallilla,kun kuvittelet kaikkien sinulle ei mieluisten juttujen kirjoittajia yhdeksi ja samaksi henkilöksi.
No, mitä ihmettä. Miksi kyseiset "isp":t pitäisi panna boikottiin? Ainoita järkeviä keskustelun aloittajia koko palstalla.
Taasko uusi nikki?
Älkää peljätkö, en ole uusi nikki.
Tunnen Kätön Matin vuosien takaa yhtiöstä. Ihan Ok -mies mutta pikkasen jo ikä tekee tepposiaan. Taitaa sairastella.
Matti ei kehtaa enään sinun paska kirjoituksia lukea tällä palstalla.
Matti nyt oli sentään vain VÄHÄN höppänä. Paljon hänen jutuissaan oli vilpitöntä hyvääkin.
Arvosanaa sinun jutuistasi vältän antamasta.
Antakaapa Matin olla rauhassa. Sillä on muutakin tekemistä kuin kirjotella tänne teinikirjoittelijoitten ja kaikenmaailman tolvanoitten palstalle.
Terveitset Matilla jos satut lukemaan. Muistat varmaan pk ajat.
Matti lopetti mutta sinä et edes älyä.