Matkaseuraa Keniaan

veksi68

Ollaan vaimon kanssa lähdössä pariksi viikoksi Keniaan ajalla 15.1.20013-30.1.20013
Onko muita lähdössä samaan aikaan?Olis kiva saada matkaseuraa.

4

558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainamatkustavainen

      15.1.2013 Finnmatkat ja hotelli Travellers Beach Club, kaksi viikkoa ja toisella viikolla olemme menossa safarille Itä- ja Länsi Tsavo 3 päivää. Oletteko jo aloittaneet malariakuurin ja minkä nimisen? Meillä Lariam ja aloitus lauantaina 5.1. joten saa nähdä tuleeko minkälaisia sivuvaikutuksia.
      Mistäpäin Suomea olette? Itse olemme etelä-Suomesta, Riihimäen läheltä.

      • veksi68

        Moi.
        Meillä majoituksena Reef Hotel.Itse ajattelimme varata safarin sitten paikan päällä.
        Meillä Malarone lääkkeenä,ohjeen mukaan pitäisi aloittaa matkaa edeltävänä päivänä.Me ollaan Lahdesta.
        Viestiä voi laitella myös s-postiin [email protected].


    • ainamatkustavainen

      15.1.2013 Finnmatkat/Travellers Beach Club 15.1.-29.1.2013 (Hki 30.1.2013) pariskunta Riihimäen läheltä. Safari Itä- ja Länsi-Tsavo 2 yötä, 3 päivää.
      Olemme 67v ja 62 v.

    • Tuletta juuri pois, kun lähdetään. Sama toimisto ja safari, meillä hotellina Kaskazi. Kertokaa ihmeessä palattuanne tuoreimmat kokemuksenne. Erityisesti, miten safarille kannattaisi varustautua.

      Käsitääkseni eka yö on Voi Safari Lodge ssa ja toka Ngulia Lodge ssa. Onkohan majoitus hotellihuoneissa vai "teltoissa" ?

      Safiri salama (turvallista matkaa)!

      owla.com @ gmail.com

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      61
      1972
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1454
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      885
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe