Uskokaa jo,

että EU-maana Suomella ja Suomen hallituksella ei ole määräysvaltaa omiin asioihinsa.
Viisainta, mitä Suomi voisi EU-jäsenvaltiona olisi tehdä, on SUUTUTTAA muut EU-maat ja ruveta sooloilemaan.
668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tietenkin me uskomme, usko pois.
Siksihän me olemme antaneet vapaaehtoisesti valtaa EU:lle
Sinäkin, joten jankutus on enää turhaa.Yritä myös viisastua siinä samalla.
H.

Äänestä
  • Onko kivaa asua itsenäisesti yksin omassa taloudessa, mutta olla epäitsenäinen EU-kansalainen?

    Äänestä

  • ainoa keino kirjoitti:

    Onko kivaa asua itsenäisesti yksin omassa taloudessa, mutta olla epäitsenäinen EU-kansalainen?

    "ainoa keino"

    Tein parhaani, äänestin Persuja.
    H.

    Äänestä

  • hunksz kirjoitti:

    "ainoa keino"

    Tein parhaani, äänestin Persuja.
    H.

    niin minäkin, vaan ei se auttanut. Millähän EU-maiden johto Suomea kiristää, kun Katainen ja Urpilainen hyppivät vauhkona EU:n perässä!? Voisikohan media ottaa selville. Jotain outoa hommassa on!

    Äänestä

  • kiristystä? kirjoitti:

    niin minäkin, vaan ei se auttanut. Millähän EU-maiden johto Suomea kiristää, kun Katainen ja Urpilainen hyppivät vauhkona EU:n perässä!? Voisikohan media ottaa selville. Jotain outoa hommassa on!

    Komiastihan tuo Soini heiluttaa
    kättään ja huutelee!
    Hauska mies!

    Äänestä

Tänne pyydettiin aikoinaan kunkku Saksasta. Ei onnistunut.
Nyt olis vapailla markkinoilla entinen Pääministeri tuolla Italian suunnalla.
Siinäpä olisi mies paikallaan.
Osaa hoidella EU-tuet kotiin, eikä säännökset rasita. Viriili mies.
Jos rahaa ei pystytä muutoin hävittämään kirjanpidon ulkopuolelle, Hän tekee sopivan kumppanin kanssa muutaman sillan alueelle, johon ei koskaan tietä ole edes suunniteltu.
Pääasiaon, että mani tulee kotiin ja sopiva popula saa hommia.
Ei se enää huonommaksi mene, vaikka vaihdettaisiin Pääministeriä.
Ei siinä mitkään tuomarinplantut osaa tuomita, kun mies on läksynsä lukenut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainoa keino kirjoitti:

että EU-maana Suomella ja Suomen hallituksella ei ole määräysvaltaa omiin asioihinsa.
Viisainta, mitä Suomi voisi EU-jäsenvaltiona olisi tehdä, on SUUTUTTAA muut EU-maat ja ruveta sooloilemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu