Olen seitsemäntoistavuotias kaappihomo, joka on jo kauan halunnut setäänsä. En niinkään tunteellisesti, vain lihallisesti. Ongelmana on vain se, etten uskalla tehdä aloitetta, koska pelkään hänen suuttuvan ja kertovan vanhemmilleni, tai jotain vastaavaa -vaikken kyllä usko, että se olisi todennäköistä. Haluaisinkin, että hän tekisi aloitteen, mutten tiedä miten saisin houkuteltua hänet siihen. Olisiko jollakin teistä ehdotuksia miten vosin onnistua.
Tiedän jo nyt, että tämä on jonkun mielestä sairasta, joten sen voi jättää kertomatta. Se ei hyödytä ketään.
Tiedän jo nyt, että tämä on jonkun mielestä sairasta, joten sen voi jättää kertomatta. Se ei hyödytä ketään.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No ei ole mitään sairasta.Taitaa olla aika yleinen ongelma "näissä piireissä".On vaikeata lähestyä ihastustaan joka on samaa sukupuolta.Ujous ja varsinkin leimautuminen on tietysti esteenä.Helppohan se on sanoa,että kokeile vaan rohkeasti,mutta eihän se ole niin yksinkertaista.-Onko mitään mahdollisuutta,että voisit olla tämän sedän läheisyydessä(vain te kaksi) usein ja antaa hänelle mahdollisuuksia tehdä aloite.Ennemmin tai myöhemmin hän sen tekee jos on sinusta kiinnostunut.-Tähän vois lopuksi todeta,että tyhmä setä jos ei tajua mitä herkkua olis tarjolla!Toivotaan että onnistuu!
Sehän voisikin tehdä perhesuhteille hyvää kun paljastuisi, että poika on harrastanut seksiä isän veljen kanssa.
Hyi helv... suosittelisin menemään psykologille.
Ikävä tilanne, koska tuohan on sairasta, ei vaan jonkun mielestä vaan ihan virallisesti. Kaikkia tuntemuksiaan ei edes pidä voida toteuttaa, kuten seksiä lähisukulaisten kanssa. Toivottavasti tuo mielihalu menee pian ohi ja löydät muuta seuraa!
Fantasioitahan on moneen lähtöön mutta en silti suosittelisi mitään tekemään. Voi olla huonot ja jopa peruuttamattomat seuraukset sen jälkeen.
Et ole homo, olet ns. mielisairas henkilö.
Samanlainen oli täällä ainakin vuosi sitten.
Tunteesi ei ole sairas. Aikuiseen mieheen ihastuminen ei ole harvinainen fantasia, mutta ymmärrä kuitenkin, että setäsikin on ihminen. Hänellä on ajatukset ja tunteet. Mistä tiedät, onko setäsi ylipäänsä kiinnnostunut miehistä?
Asiaa mutkistaa sekin, että Suomen lain mukaan vanhempaan tai opettajaan rinnastettava asema nostaa ikärajaa, joka vaaditaan. Jos setäsi ehdottaisi sinulle, hänet voitaisiin tuomita oikeudessa, siitä huolimatta, että ventovieraan on sallittua olla 16 vuotiaan kanssa.
Tuttu ja turvallinen tai tuttu ja kiinnostavaksi havaittu. Ei ole erikoista ajatella, että seksikokeilu lähipiirin kanssa on turvallisempaa kuin tuntemattoman. Se ei ole kuitenkaan hyväksi sinulle. Sinä tarvitset aidosti rakastavan lähipiirin, jossa himot eivät määrää motiiveja.
Mutta homoudesta voi olla helpompi puhua sedän kuin omien vanhempien kanssa. Se ei ole huono ajatus, mutta ehkä sinun kannattaa jutella hänen kanssaan kautta rantain ja tunnustella, mitä mieltä hän on homoista. Parhaassa tapauksessa voit saada itsellesi tukijan, jos muu suku sinkoilee.
Fantasiat ovat fantasioita. Maailmassa on paljon hyviä ihmisiä. Älä hyvä mies tyydy ensimmäiseen, joka tulee mieleen.