Lauluääni heikkenee iän myötä, näin valitettavasti Katrillakin. Ei kähisevää ääntä ole mukava kuunnella, jo olisi aika lopettaa.
Heikko ääni
Kuultu tarpeeksi
20700
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kyllä kelpaa vieläkin kuunnella, mekin muutumme iän myötä.
.Tehköön sitä. mistä nauttii, luotan vielä Katrin arvostelukykyyn.
Luulen, että esille pääsy on artistille niin iso juttu, ettei älytä lopettaa. On paljon hyviä uusia laulajia, joille voisi jo antaa tilaa.
että väkinäistä vääntöä on tuo sen laulaminen, ei voi mitään
Äänen käyttämisestä tulikin mieleen.. Kantsii käydä kuuntelee.. Kaks nuorta 16v. coverasi Colplayn biisin mahtavasti. Meitsi diggaa, mitä mieltä ootte? http://www.youtube.com/watch?v=dolHrYm1rB4
vaikka lopetatkin kuuntelemisen jos olet jo kuullut tarpeeksi.
Me muut jaksetaan kuunnella vielä 50 vuoden jälkeenkin.
ei taida 50 vuoden päästä kuulua kuin pelkkäää pihinää että kuunnelkaapa te vaan stiä
Kyllä vain, me kuunnellaan Katria vielä vuosia eteenpäin. Katrin viimeisin albumi Valon maa on paras hänen tekemistään levytyksistä. Tähän saakka. Tai ehkä uudet laulut Vain elämää- levyillä ovat yhtä hyviä. Että silleen teille parjaajille. lol.
niinkö sinusta. Ketä kiinnostaa sinun tykkäämises
Lainatakseni erästä julkkista, joka arvosteli Vain elämää..PAS.AA! ja se oli sitä.
Kyllä meikäläistä ihan naurattaa nämä ääliöt, jotka yrittävät saada mollaamisella joitakin laulajia lopettamaan uransa. Ettekö te todellakaan tajua, ettei teidän surkeilla kitinöillä ole mitään merkitystä, heh heh:-) Käyttäisitte senkin ajan itsenne eteen tekemällä jotain hyödyllistä, niin jos siihen nyt ylipäätään kykenette!!!!!!!
ihmiset voivat pahoin kun ei ole rahaa eikä ruokaa, siksi nämä "ääliö"-kommentit lisääntyvät näköjään koko ajan. Ikävää että kaunis ja kaunisääninen hyviä lauluja 50 vuotta meille suomalaisille laulanut Katri Helenakin joutuu samaan pyörteeseen .
EI KAIKKIEN tarvitse Katri Helenan äänestä pitää. Järjen köyhyyttä ola joukkosielu. Jokaisella on sananvapaus!!
mitähän helkkaria tänne pitää kirjoitella ja olla uteliaana lukemassa ett KH ei tykkää eikä miellytä. hankkikaa oma elämä ja musiikki ja jättäkää KH musiikki niille jotka sitä kuuntelevat ja siitä pitävät
kyllähän sitä pitäis kestää kritiikkiä kuin kritiikkiä vaikka negatiivistakin..kyllä vain sais jäädä jo eläkkeelle.
Hieno kirjoitus sinulta Ollaan nyt järkeviä, veit sanat suustani♥
ELÄKKEELLE!!! Ei tuota vinkumista kuuntele pirukaan!!
Katri HELENALLA ON VIELÄ PALJON ANNETTAVAA VAIN ELÄMÄÄ SARJASSA MM. OLEN ELOSSA TAAS ONHYVÄ OSOITUS SIITÄ TOIVOISINKIN ETTÄ KAPPALEESTA TULISI KATRIN OMA LEVYTYS MUIDEN UUSIEN KAPPALEIDEN KANSSA.
ei ole pakko kuunnella!!! Daiju.
Ei tod. ole enää annettavaa. Katri itsekö se käy täälä itseään kehumassa?
Vaihda kanavaa!