Kiinanharjakoiran terveys+ yleisesti

keskustelua aiheesta.
3205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Musta ainaki harjakoirat on aika sairaita.. Hammaspuutokset&purenta viat..

Äänestä
  • Ne on geenivirheitä, kuten karvattomuus itsessään ja siihen kuuluu huonot hampaat/hampaattomuus... Eivät siis vikoja eikä sairaudeksi luettavissa..

    Äänestä

  • kiinari3 kirjoitti:

    Ne on geenivirheitä, kuten karvattomuus itsessään ja siihen kuuluu huonot hampaat/hampaattomuus... Eivät siis vikoja eikä sairaudeksi luettavissa..

    Et siis katso normaalia vähäisempien hampaiden tai lähes täyden karvattomuuden (tietääkseni aidot nakut ovat tosin aika harvassa) haittaavan koiran elämää?

    Vai perusteletko mielipiteesi pelkästään sillä, mitä paperille kirjoitetut "pelin säännöt" sanovat kiinanharjakoirista?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


harjis1 kirjoitti:

keskustelua aiheesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu