Heinolan ulostaja palannut joululomaltaan

Lähetin ylläpidolle viestin: "Tämän "ulostajan" henkilöllisyys pitäisi selvittää ja saattaa hänet vastuuseen. Kaupunginjohtaja on jo tehnyt rikostutkimuspyynnön häntä vastaan kohdistetusta ajojahdista."

Voin kuvitella, millaista olisi olla kaupunginjohtajana tai missä tahansa tehtävässä virastossa, jossa on tuollaisia narsistisia ulostajia. Ja he ovat vielä meidän palkkalistoillamme - meidän varoillamme heidän katottomat palkkansa maksetaan. Kaiken tämän heidän aiheuttamansa me maksamme. Puhdistus olisi saatava aikaan pian.
6282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Narsistinen ulostaja esittelee persoonallisuutensa laatua, eikä edes osaa hävetä sitä. Työtoverit (entiset) varmaan tunnistavatkin hänet.

Voi kuvitella, millaista on ollut työskennellä tuollaisen kanssa!

Äänestä

Sinun APINA kannattaa lähettää itkuvirtesi myös YK:n turvallisuusneuvostolle, EU:n komissiolle, Kalervo Kummolalle, NATO:lle, SETA:lle, arkkipiispalle, Köyliön kappalaiselle, Pelastakaa Liito-oravat ry:lle, Maajussille morsian -ohjelman tuottajalle, viimeiselle tangokuninkaalle, Vladimir Putinille ja Kärsämäen torivalvojalle.

Ainakin näille.

Onnea matkaan!

Äänestä
  • Hyvä ohje.

    Äänestä

Kärsämäen torivalvoja? Taitaa tämä ulostaja olla Pyhäjärveltä, eikös se Kärsämäki ole siinä Pyhäjärven naapurissa?

Äänestä

Miten tunnistan henkilön? Teoista ja kaveripiiristä.
Rengin kirjoituksia kuvailevat hänen isäntään.

Adressin takana oleva porukka yrittää saada mahdollisesti paljon iloa irti, kun Terhi on vielä Heinolassa.
Kankaanpään porukka riehuu näillä sivuilla vielä kolme kuukautta.
Lakimiehenä Terhi varmasti suojelee apuriaan hyvillä neuvoilla niin, että parjaaminen ja herjaaminen olisi turvallista ja ei aiheuttaisi asianomaisille poliisitutkintaa, tai tutkinta olisi turvallinen asianomaisille.

Pitää uskoa, että Terhi osaa lakiasioita, kun kerran Kouvola valitsi hänet kaupunginlakimieheksi.
Siis me emme mahda mitään Terhille eikä Terhin kaverille ja apurille.
Kai sen porukan kirjoituksia pitää vain kestää vielä kolme kuukautta.

Jokainen on vapaa osallistumaan keskusteluun, omalla tyylilläkin, siis loukkaamalla, nimittelemällä, valehtelemalla, parjaamalla ja herjaamalla.

Äänestä
  • Titta Rinnevaara pitää ULOSTAA Heinolasta mahdollisimman pian!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


gfhfdhgfjhfhd kirjoitti:

Lähetin ylläpidolle viestin: "Tämän "ulostajan" henkilöllisyys pitäisi selvittää ja saattaa hänet vastuuseen. Kaupunginjohtaja on jo tehnyt rikostutkimuspyynnön häntä vastaan kohdistetusta ajojahdista."

Voin kuvitella, millaista olisi olla kaupunginjohtajana tai missä tahansa tehtävässä virastossa, jossa on tuollaisia narsistisia ulostajia. Ja he ovat vielä meidän palkkalistoillamme - meidän varoillamme heidän katottomat palkkansa maksetaan. Kaiken tämän heidän aiheuttamansa me maksamme. Puhdistus olisi saatava aikaan pian.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu