ottaa 'Master cardia mukaan, koska sillä ei saa rahaa nostettua.
Visankin toimivuus voi olla huono tai näin ainakin väittävät.
Onko kukaan joutunut tosiasiassa poistumaan saamatta nostettua rahaa Visalla Varaderossa?
kuulemma turha
6
761
Vastaukset
- Kuubassa käynyt
En osaa vastata kysymykseesi, mutta kerran Kuubassa käyneenä suosittelen varautumaan kaikkiin mahdollisiin kummallisuuksiin raha-asioissa. Pieneltäkin vaikuttava seteli voi olla liian suuri, että 2 henkeä saisi ostettua liput esim. Vallankumousmuseoon.
Saadaksemme sopivaa rahaa, oli mentävä muutaman kilometrin päässä olevaan pankkiin rikkomaan seteliä. Lopulta saimme sekä turistipesoja että paikallisia pesoja. Pankkikäynti oli muutenkin mielnkiintoinen vartioineen ja sääntöineen.
Kaikesta huolimatta voisin mennä uudelleenkin Kuubaan ja erityisesti Havannaan. Varaderossakin riittää katseltavaa...- Varadero sucks
enkä ko kommunistidiktatuuriin matkusta enää uudelleen, mutta kyllä hotelleiss joskus rahaa oli.
Kaikista kätevintä on nostaa Visalla automaatista. Ei tarvitse jonotella, kuten pankin tiskillä. masterilla saa rahaa pankin tiskiltä, mutta jonot ovat hurjat.
- kkkkk1
Jenkkikortit ei käy. Visalla saa rahaa.
- tyby1
Kaikkea sitä kuulee ja lukee.
Kaksi viikkoa hotelli Melia Vraderossa. turisteja joka puolelta maailmaa, vähiten Suometa.
Masterit ja Visat pelitti 24/7
Käteistä vaihtoivat myös 24/7
Sitäpaitsi jopa telttakojut ottivat kaikkea valuuttaa vastaan ilman ongelmia. - Banco automatico
Visa Electronilla rahaa sekä automaateista että esim. hotellin rahanvaihtopisteestä - kätevää. Mukaan otettava käteinen valuutta euroina, 20, 50 suuruisina.
- 28x...
Kävimme Paven kaa Havannassa ja olimme varautuneet valuuttaongelmiin.
Otimme mukaan muutaman tonnin taaloja ja kilon niistä ykkösinä.
Kyllä taala kelpaa ihan joka paikassa, kumarrellaan ja tytöt nostavat mekkojensa helmoja vielä ylemmäksi mikäli se on mahdollista.
Jotain hemmetin turistipesojakin eksyi taskuun jossain vaiheessa mutta ei niillä mitään saanut.
Taalat hotellin tallelokeroon ja varalta joku kortti tietysti. Näin ongelmat vältetään.
Tiesittekö että havannapimppi ei tuoksu lainkaan kotimaiseselta ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_232473Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531753Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111084Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2971040- 259982
- 146893
- 56864
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110759- 46745
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua8728