kuulemma turha

Varadeoon on

ottaa 'Master cardia mukaan, koska sillä ei saa rahaa nostettua.

Visankin toimivuus voi olla huono tai näin ainakin väittävät.

Onko kukaan joutunut tosiasiassa poistumaan saamatta nostettua rahaa Visalla Varaderossa?

6

796

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuubassa käynyt

      En osaa vastata kysymykseesi, mutta kerran Kuubassa käyneenä suosittelen varautumaan kaikkiin mahdollisiin kummallisuuksiin raha-asioissa. Pieneltäkin vaikuttava seteli voi olla liian suuri, että 2 henkeä saisi ostettua liput esim. Vallankumousmuseoon.

      Saadaksemme sopivaa rahaa, oli mentävä muutaman kilometrin päässä olevaan pankkiin rikkomaan seteliä. Lopulta saimme sekä turistipesoja että paikallisia pesoja. Pankkikäynti oli muutenkin mielnkiintoinen vartioineen ja sääntöineen.

      Kaikesta huolimatta voisin mennä uudelleenkin Kuubaan ja erityisesti Havannaan. Varaderossakin riittää katseltavaa...

      • Varadero sucks

        enkä ko kommunistidiktatuuriin matkusta enää uudelleen, mutta kyllä hotelleiss joskus rahaa oli.

        Kaikista kätevintä on nostaa Visalla automaatista. Ei tarvitse jonotella, kuten pankin tiskillä. masterilla saa rahaa pankin tiskiltä, mutta jonot ovat hurjat.


    • kkkkk1

      Jenkkikortit ei käy. Visalla saa rahaa.

    • tyby1

      Kaikkea sitä kuulee ja lukee.
      Kaksi viikkoa hotelli Melia Vraderossa. turisteja joka puolelta maailmaa, vähiten Suometa.
      Masterit ja Visat pelitti 24/7
      Käteistä vaihtoivat myös 24/7
      Sitäpaitsi jopa telttakojut ottivat kaikkea valuuttaa vastaan ilman ongelmia.

    • Banco automatico

      Visa Electronilla rahaa sekä automaateista että esim. hotellin rahanvaihtopisteestä - kätevää. Mukaan otettava käteinen valuutta euroina, 20, 50 suuruisina.

    • 28x...

      Kävimme Paven kaa Havannassa ja olimme varautuneet valuuttaongelmiin.
      Otimme mukaan muutaman tonnin taaloja ja kilon niistä ykkösinä.
      Kyllä taala kelpaa ihan joka paikassa, kumarrellaan ja tytöt nostavat mekkojensa helmoja vielä ylemmäksi mikäli se on mahdollista.
      Jotain hemmetin turistipesojakin eksyi taskuun jossain vaiheessa mutta ei niillä mitään saanut.
      Taalat hotellin tallelokeroon ja varalta joku kortti tietysti. Näin ongelmat vältetään.

      Tiesittekö että havannapimppi ei tuoksu lainkaan kotimaiseselta ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45129
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25941
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      321
      15629
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      161
      10772
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9687
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9041
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      80
      8445
    8. 238
      6808
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      56
      6068
    Aihe