Hei! Valmistan hienoja ja persoonallisia hattuja. Boheemit ja taiteelliset ihmiset korostavat usein persoonaansa hatun käytöllä, mutta ns. tavallinen poppoo kulkee useimmiten paljain päin. Jossain vaiheessa oli eräänlainen hattubuumi hetken aikaa, mutta hiipui sitten taas pikku hiljaa. Alkakaahan taas ihmiset pukea myös päätänne kuten muillekin ruumiinosillekin teette, että saan aihetta kehitellä uusia malleja ja voisin elättää itseäni enemmän käsityöläisenä! Mutta vastatkaahan mikä on, miksei hatun käyttö kiinnosta?
Jotain päähän:
5
1226
Vastaukset
- Pietari
Jep jep, olen juuri yksi noista paljain
päin kulkevista. Ainoa päähineeni on talven tullessa kaapista kaivettava pipo..
Monesti olen tuota itsekin ihmetellyt miksei
mielekkäämpiä hattuja tule hankituksi ja muutaman kerran olen noita sillä silmällä kaupassa katsellutkin... vaan kun ei. Minkään näköistä innostusta ei synny ainakaan tavallisten kaupunkien tavallisista mallistoista.
Jos siis suunnittelet todella uutta niin laitahan
esimerkkejä malleista jotka voisivat sopia esim. nelikymppiselle, nuorekkaalle suomalaismiehelle.- Sirules
Hei Pietari!
Olenkin suunnitellut tekeväni ihan kotisivut, missä voi käydä katsastamassa kaikenlaisia tekeleitäni, myös muita juttuja kuin hattuja. Jonkin verran teen esim. koruja, neuleita aika paljonkin plus muuta tekstiilihommaa. Ilmoittelen tuonnempana... Mukavaa syksyn alkua!
- retro
Haluan ihanan kauniin HATUN!! Kävin Bulgariassa retro kuvissa ja minulle laitettiin ihania vanhan ajan hattuja kuviin. Nyt haluan sellaisen. Minulla on kuva hatusta, voitko tehdä minulle sellaisen?
- Sirules
Hei!
Uskon, että voin sinulle sellaisen tehdä. Laita viestiä sähköpostiini ja vaikka piirros, millaisen hatun haluat. Eli odottelen postiasi!
[email protected] - Ilola
Sirules kirjoitti:
Hei!
Uskon, että voin sinulle sellaisen tehdä. Laita viestiä sähköpostiini ja vaikka piirros, millaisen hatun haluat. Eli odottelen postiasi!
[email protected]Kysyit millaisia hattuja tarvitsette. Kun tarvitsen ehdottomasti päähineen niin silloin on kylmä ja pakkasta. Pipo päässä näytän usein aivan hirveeltä, mutta ei oikein viitsi untuvatakin kanssa pistää hienoa huopahattuakaan. En myöskään haluaisi että hattu herättää kovin huomiota, juro suomalainen kun olen. Lisäksi olen lopen kyllästynyt näihin "hassun hauskoihin" hiippa ym. pipoihin. Sitä kuitenkin haluaisi näyttää vakavasti otettavalta. Lasten kanssa hiekkalaatikolla värikäs tupsulakki on ihan kiva, muttei työelämässä. Pakkasta ajatellen olisi vielä mukava jos hattu peittäisi reilusti korvat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1013502Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta93372Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää522372Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten762331Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut982315Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392108HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364221882Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt361870Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin491847Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1181807