Niin, tuota nuin.. Mitenkäs sen joulupukin saa tulemaan? Mulla on DeluxeEdition ja Taikaa lisä osa.. Kun sen tiiän, et pitää olla takka ja niitä jotain pipareita, mut tarviix viel jotain muutakin??
Ööhh.. Joulupukista..
*heme*
8493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pitää olla takka, joulukuusi ja pipareita samassa huoneessa.
Lisäksi yksikään simisi ei saa olla valveilla keskiyöllä.
mitä se joulupukki sitten tekee??? muuta kun tupsahtaa paikalle???
Todellakin tarvitaan takka ja isoäidin pikkuleipiä lautasellinen. Muut eivät käy! Mitään joulukuusta ei tarvita, eikä muutakaan jouluhömpötystä. Laitat siis takan viereen illalla isoäidin pikkuleipiä ja kaikki nukkumaan. Silloin joulupukki saattaa tulla. Ja joulupukki päättää itse milloin tulee. Se tuo perheelle lahjan, kuten uudet stereot ja jättää myös kasan pikkupaketteja, jotka voi avata. Niissä ei kuitenkaan ole mitään sisällä.
mulla ei joulupukkia tule vaikka on takka ja pikkuleipia viereisellä pöydällä mitä tarvitaan lisää....????????
Ei siihen enää mitään muuta tarvita. Se on ihan tuurista kiinni tuleeko joulupukki vai ei, ehkä lapset ei oo ollu kilttejä.. xD
tarviikkko siinä sitte olla lapsia :D että se pukki tulee??????
Ei tarvi olla. Ja se on tosiaan tuurista kiinni tuleeko pukki.. [ei kaksmielisiä ajatuksia.. =D]
no pitääkö sen takan olla päällä?? että se pukki tulis....