Valaminen

uuden vuoden tinan tilalle voi laittaa kynttilän sulanutta talia. Se on luontoystävällisempää ja antaa takuulla saman tuloksen.
maagikko
2134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Valamista varmempi vaihtoehto on tutustua Raamattuun ja Jumalan Pyhään Henkeen luovuttamalla elämänsä Jeesuksen, Vapahtajan käsiin.

Äänestä

Sieltä raamatusta löytyy myös ennustuksia.
Esim. Kelpo vaimon ylistys. Viimeinen luku sananlaskuiska. Käy lukemassa palava pensas. Se pvm milloin olet syntynyt, se jae kertoo luonteesi.
Kyllä jäpti on näin.
maagikko

Äänestä

Kommentoi aloitusta


okkigaam kirjoitti:

uuden vuoden tinan tilalle voi laittaa kynttilän sulanutta talia. Se on luontoystävällisempää ja antaa takuulla saman tuloksen.
maagikko

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu