mistä tiedätte onko miehenne/vaimonne käynyt vieraissa,ja miten reakoitte jos saatte tietää tapahtuneesta.
vieraissa
8
4041
Vastaukset
- Filenius55
Hmmm...hieman outo paikka tälle kysymykselle.
Minun exä oli totaalisen huono valehtelija. Hän oli niin suurpiirteinen, että ei tajunnut että onnistunut valehtelu tässä tapauksessa vaatii oikeasti yksityiskohtaisempaa suunnittelua. Eleet, ilmeet, vastaukset, jopa liian nopea vastaus kysymykseen paljastavat. Sitten oli vielä tuuriakin matkassa. Se lumppu ei tajunnut milloin piti lopettaa.
Onneksi hän on nyt historiaa, Pettämistä vastenmielisempää on ainoastaan siihen liittyvä aliarviointi. Kyllä ihmiset tajuavat milloin heitä petetään jos ovat siitä kiinnostuneita.
Pettäjille pitäisi tehdä tatuointi otsaan. Kuka haluaa parisuhteeseen pettäjän kanssa? Ai niin, masokisti ainakin. On vaan ajan kysymys milloin pettäjä kyllästyy taas.
Nykyinen siippani on kohtalotoverini ja meillä on ihana luottamus. Aivan satumainen. - uusi3
Turhaa miettiä, onko käynyt vieraissa. Jos käy ilmi, että on käynyt, panee miettimään, löytyykö syy omasta käyttäytymisestå. jos ei suhdetta häirutse, ei kai siitä mitää pahaakaan ole.
- Anonyymi
Kiihotuon kovasti kun pomo oli vaimoani pannut sen työpöydällä
- Anonyymi
Käytös muuttuu, hoitaa enemmän ulkonäköään, erikoisia aikatauluja omissa menoissa, jää pois mökkireissulta kaupunkiin, pikkarit pyykkiin aina palattuaan menoista, arkialusvaatteet parhaasta päästä jos menee kaupungille jne.
Olin lopulta jo löytänyt häntäheikin puhelinnumeron, mutta vaimo vielä kielsi sen olemassaolon. Minä soitin numeroon ja kun kerroin kuka olen, vastaaja ehdotti heti tapaamista tunnin päästä erään hotellin baarissa. Olen sen verran iso ja tarvittaessa pahatapainen, että pohdin turpaanvetoa, mutta kuuntelin mitä itseäni viisitoista vuotta vanhempi äijä selittää. Olivat tavanneet laivalla vaimon reissatessa kaverinsa kanssa. Laivalla oli onkinut tietoon nimen ja asuinpaikan ja aloitti piirittämisen "sattumalta". Lopulta sai vaimoni tapailemaan itseään ja sänkyyn, Suhde oli jatkunut melkein vuoden. Nostin äijän seinälle ja sanoin että jos kuulen sanankin tästä, tulen vetämään turpiin.
Enpä tästä sen jälkeen kuullut kuin vaimon suusta, kun selvitin tapahtunutta. Vaimo valehteli edelleen ja niinpä laitoin eropaperit vetämään. Sitten kun eron olisi saanut, oli kyllä mielinkielin ja olisi halunnut jatkaa, mutta se on jo mennyttä elämää.
Valehtelu satoja kertoja minulle täytti mittani, ei yksittäinen pettäminen. - Anonyymi
Vaimo tullut töiatä kotiin monta kertaa niin, että vieraan miehen spermat on pillussa. Pääsen sotten kotona liukkaille.
- Anonyymi
Onko kertonut sulla jutuista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko kertonut sulla jutuista?
Tämäkin Täyttä paskaa
- Anonyymi
Siwasa pyllyä aah ananas 🍍
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M226131Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1574652Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja973625Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v423169Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12463KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2461827Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka301575Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j2821507Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1821354- 791315