Paluu Chongqingistä 10.02.2013, onko odotettavissa huippuruuhkia kentällä?? Mitä neuvoja, paitsi ettei kannata lähteä ollenkaan.
uusi vuosi2013
2
225
Vastaukset
Tuskin. Chongqingin ulkomaanterminaali on aikavaatimaton, sanoisin jotain Tampereen ykkösterminaalin luokkaa. Kevätjuhla vaikuttaa enimmäkseen junalippujen saatavuuteen maan sisäisillä reiteillä, vähemmän bussien ja lentokoneiden, mutta liputhan teillä jo on, joten sekään ei ole vaarana. Taksin saaminen saattaa olla vaikeaa ja jos saakin, niin eivät suostu laittamaan mittaria päälle, joten hyvissä ajoin matkaan kentälle. Ehkä kannattaa antaa taksin tilaaminen hotellin henkilökunnalle. Metrohan menee melkein perille lentokentälle nykyisin, kävelymatkaa alle kilometrin.
Ehditte ilmeisesti juuri näkemään kiinalaisen uudenvuoden juhlinnan alkamisen. Aika hurjaa touhua, siellä saattaisi olla Tukesin virkailijalla työsarkaa. Pientä esimakua Chengdusta vuonna 2011
https://www.youtube.com/watch?v=0gNd57JoBIk&list=UUN9x0rnIaiwU8d05nhK7D6A
Jostain syystä Finnairin virkailijoilla on tapana jo tuloaulassa yrittää kiirehtiä matkustajia portille(helppo tunnistaa kun kaikki ulkomaalaiset on Finnairin asiakkaita). Meille ei annettu edes siirrellä tavaroita laukuissa ylipainon vuoksi kun oli kuulema niin kiire. Check-innin ja tarkastuksen jälkeen mentii kuitenkin rauhassa vielä kahville ja portilla odottikin sitten tyypit joilla oli naamat "väärinpäin" kun olivat onnistuneet jo kaikki muut tunkemaan koneeseen. Lentokone irtosi portista melkein 20 minuuttia ennen virallista aikaa.- v2013
Kiitoksia! Pitänee ottaa suojalasit mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578930IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116217Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661330Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61287- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78939Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676