hei tarvisitko lapsillesi hoitajaa kotiin?
olen 34v lastenohjaajaksi opiskeleva nainen ja omaan vankan kokemuksen lasten parissa työskentelyyn. otan yhtettä s.postiini [email protected]
olen 34v lastenohjaajaksi opiskeleva nainen ja omaan vankan kokemuksen lasten parissa työskentelyyn. otan yhtettä s.postiini [email protected]
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja alueena olisi Hyrylä järvenpää
ateeksi kun kysyn aivan eri asiaan liittyen,mutta olen 15-vuotias ja siis siirtymässä ensi vuonna opiskelemaan ammattia.olen kiinnostunut lasten ja nuorten kanssa työskentelystä.mitä kouluja kävit peruskoulun jälkeen,ja missä voit valmistumisesi jälkeen työskennellä(päiväkoti ym.)kuinka kauan koulutuksesi kestää.Koulussamme ei ole kovin kannustava opo,enkä tiedä oikein mistä näistä asioista kysyisin,kiitos jos viitsit vastata.
hei
peruskoulun jälkeen sain kaksi omaa lasta. eli olin 17 kun sain ensimmäisen ja toisen sain kun olin 19. kasvatin lapset kotona koulu-ikää asti. sitten tein töitä vanhusten parissa mutta se ei ollut minun alaani. sitten sain mahdollisuuden toimia sijaisperheenä sitä hommaa tein kaksi vuotta jonka jälkeen lähdin opiskelemaan järvenpään seurakunta-opistolle lastenohjaajaksi. koulutukseni kestäää 2.5v eli 120 opintoviikko. jouluna valmistun ammattiini.
lastenohjaaja voi työskennellä seurakunnan eri kerhoissa (myös iltapäiväkerhoissa)ja päiväkodeissa. toivon mukaan autoin edes hiukan sinua :)
kiitos kun vastasit,nyt on edes jotain tietoa.saatan hyvinkin hakea juuri lastenohjaajakoulutukseen.
Hei, myös lähihoitajat työskentelvät lasten lasten ja nuorten parissa.