siis auto on astra 1.6 16v sport caravan 01 ajettu 106tkm.
autosta on luultavasti hammastanko rikki ?? rattia paikallaan pyörittäessä tuntuu ratissa lonksahduksia ja rutinaa ja jos pitää samalla jarrua pohjassa niin tuntuu jarrupolkimessa myös pientä nykimistä.
tiedän että on ollut ooppelien vika nuo rikkinäiset tehostimet mutta ne on olleet enemmän öljyvuotoa,mutta tässä tapauksessa ei tanko vuoda yhtään.
vai voisiko olla mahdollisesti ohjaustangon ristinivel rikki,josjollain on kokemuksia samanlaisesta viasta niin apu olisi tarpeen.
ps:sattuisiko joku tietämään opelin maahantuojan linkkiä tai numeroa,kun en kuukkelillakaan näin yhtäkkiä sitä löytänyt.
astran hammastanko
vikaa
3
583
Vastaukset
- Jussi
.. löystynyt ohjausakselin laakeri. Kiristettiin mulla 15 huollossa kun valitin väljästä ohjauksesta.
- kepa4
mä mistä löytäisin sen hammastangon opel astraan 98v puslat pulppuaa puh 0452618882 kokkola
- MecOpel
Sattuisko olemaan joustintuen laakerit sököt. Tarkista ennenkä vaihdat hammastankoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä272289Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri291632Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t241413- 891412
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171082- 1211034
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624916Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet
Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa237877kamera hakokylässä
kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!14747- 10730