Hyvä koiralehti?

lahjaksi

Tilaisin ystävälle koiralehden, mutten tiedä minkälaisen. Onko vinkkejä?

Ystävä kiinnostunut lähinnä lyhytkarvaisista saksanseisojista.

5

1234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puh

      koiramme-lehti

      • Ellen

      • Sibylle
        Ellen kirjoitti:

        Jos hän on Kennelliiton jäsen, tulee hänelle automaattisesti Koiramme-lehti.

        Tässä koiralehtilinkki:

        http://www.showringnews.com/lehti-infoa.html

        ja tässä toinen
        http://www.koirauutiset.com/sivut/yhteystiedot.html

        on koirafanitus www.koirafanitus.net

        Vaikka mainostaakin itseään lasten- ja nuortenlehtenä, niin asiajutu ovat kyllä ihan asiaa ja kiinnostavia minkä ikäisille tahansa. Keräilykuvat ja kirjeenvaihtopalsta sitten ovat sitä lastenosastoa.


      • Harrastajalle
        Sibylle kirjoitti:

        on koirafanitus www.koirafanitus.net

        Vaikka mainostaakin itseään lasten- ja nuortenlehtenä, niin asiajutu ovat kyllä ihan asiaa ja kiinnostavia minkä ikäisille tahansa. Keräilykuvat ja kirjeenvaihtopalsta sitten ovat sitä lastenosastoa.

        niin palvesluskoirat-lehti, SPKL sivuilta löytyy tiedot. Lehdessä oikeasti asiaa, ei höpöhöpöjuttuja siitä minkä rotuinen koira on kenenkin mielestä kivoin.


    • logiikkaa

      Jos ystäväsi on kiinnostunut saksanseisojista niin 99,9 % varmuudella myös metsästyksestä.

      Seisojia ei paljon käsittele muu kuin rotujärjestön lehti "Saksanseisoja". Jos hänelle ei tule sitä niin maksa lahjaksi hänen jäsenmaksunsa rotujärjestöön, jolloin hän saa lehden.

      Muuten tilaa hänelle joku metsästysaiheinen lehti, jota hänelle ei vielä tule. Esim. Metsästys ja Kalastus, Riista, tms., mutta ei Erä -lehti sillä siinä ei paljon metsästysaiheita ole. Jos hän osaa ruotsia niin Ruotsista löytyy hyviä vaihtoehtoja myös. Tai jos osaa englantia niin "Gundog" on ihan hyvä vaihtoehto.

      Jos logiikka meni pieleen, eli ystäväsi ei ole kiinnostunut metsästyksestä, niin osta hänelle halko, jolla voi takoa järkeä päähän - saksanseisoija on metsästyskoira!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      127
      2832
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      56
      1855
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      80
      1795
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      297
      1733
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      20
      1624
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1312
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1299
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      111
      1176
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1092
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1052
    Aihe