Tarkoitus olisi lentää kesällä 2013 HEL - AMS - SXM tällä hollantilaisella lentoyhtiöllä ja lentokoneet ovat HEL - AMS välillä boeing B737 ja AMS - SXM välillä B747 oisko teillä tuoreita kokemuksia, esim onko KLM myöhästynyt ja ruoasta ja henkilökunnasta sekä onko 9 tunnin lennolla millainen juomatarjoilu vai joutuuks hakemaan itse keittiöstä juomia kuten air francessa.
Tuoreita kokemuksia KLM:stä?
4
1262
Vastaukset
- Sitähän sinä kysyit
Palvelu pelaa loistavasti. Lentoemot tulevat heti lennon alkajaisiksi ksymään halua mennä istumaan exit rowille, kun ovat huolissaan ahtaasta istuipaikasta. Osaavat puhutella nimellä kun tulevat tarjoilemaan. Baggage dropiin ja turvatarkastukseenkaan ei tarvitse jonotella, jonon ohi pyytävät.
- EilenKotiutunut
Baggage droppi oli muuttunut itsepalveluautomaatiksi Amsterdamin lentokentällä. Ohjeet olivat selkeät ja automaattia helppo käyttää.
- fyyra
Ihan perus lentoyhtiö. Myöhästymiset on ihan satunnaisia, eikä sovi yleistää, jos pari kertaa myöhästelee, se riippuu niin paljon kaikesta. Ruoka ihan hyvää, ja juomakin tuodaan ihan paikalle :) Henkilökunta on kohteliasta, tulee jos painat nappia.
Koneista sen verran, että B737 on hyvä ja luotettava kone, ja KLM on istuttanut penkit jalkatilan kannalta hyvin. Myös moderni kone.
B747 on taas isompi, laajarunkoinen kone. Sekin hyvin luotettava kaupallisessa ilmailussa.
Hyvää matkaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup312898- 1482183
Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene121647Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA
Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR3881220- 671195
J miehestä oikeaa
Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen1011155Se meidän sydänyhteys
Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi571077- 611050
- 741049
- 2841