avitus

pitääkö paikkansa,että avitus muuttaa myllymäkeen.mitä ne tekee siellä.onko siellä muutakin hommia kuin puutöitä.mitenkä sinne pääsisi duuniin.hitsauskypärä minulla on jo oma.ja olin vuonna 1985 vuosaaressa valmetin telakalla laivalohkoasentajana.sitten välilevy pullistui,jne.
4346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikös se ole toistepäin, että Avitus muttaa ajan myötä pois Myllymäestä Valionkadulle Jämsään. Töihinhän sinne varmaan pääsee työvoimatoimiston kautta, sieltähän ne toisetkin. Ei muuta kun joukkoon vaan, jos sellainen paikka todella kiinnostaa.

Äänestä
  • Myllymäen Avitus siirtyy Jämsään Valionkadulle, kunhan saavat Valionkadulle tehtyä sen laajennuksen. Eikös se pitäs vielä tämän vuoden aikana tapahtua.

    Äänestä

Pietiläntien Avitus muuttaa Myllymäkeen, Myllyhalliin. Muutto on tietääkseni pikkuhiljaa jo alkanut, ja ilmeisesti tammikuun aikana pitäisi muutto olla tehtynä. Soita suoraan Pietilänkadun Avitukseen ja kysy vapaita paikkoja.

Metsurintien Avitus muuttaa 2014 Valionkadulle eli heti laajennuksen valmistumisen jälkeen.

Äänestä

Nauti 1,50€ tuntipalkastasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kemppi 10 kirjoitti:

pitääkö paikkansa,että avitus muuttaa myllymäkeen.mitä ne tekee siellä.onko siellä muutakin hommia kuin puutöitä.mitenkä sinne pääsisi duuniin.hitsauskypärä minulla on jo oma.ja olin vuonna 1985 vuosaaressa valmetin telakalla laivalohkoasentajana.sitten välilevy pullistui,jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu