Kertokaas nyt amatöörille että voinko ottaa uudesta asunnostani vanhan suikukaapin pois ja korvata sen "tavallisella suihkulla". Tarkoitan siis hana/sekoittaja esimerkiksi suihkuseinällä.
Okei, tottakai se kaappi voidaan korvata, mutta enemmän kiinnostaa se, että minkälainen homma se kokonaisuudessaan on.
Okei, tottakai se kaappi voidaan korvata, mutta enemmän kiinnostaa se, että minkälainen homma se kokonaisuudessaan on.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aika pieni homma.
Riippuu kylppärin muusta kunnosta. Jos kaikki ehyttä ja siistiä, vesi pois, kaappi pihalle, sekoittaja seinään, suihkuseinä paikalleen.
Pitääpi ilmoittaa taloyhtiölle, teki mitä tahansa. Ok- talossa ei :D
Vähintään monipiippuinen juttu poistaa kaappi, mutta omapahan on asiasi. Lukeutuu mun mielestä typeriin ja tarpeettomiin remontteihin, vesi pysyy kaapissa, ilman kaappia kylppäri on sitten märkä käytön jälkeen.
Oli se sitten kerrostalossa tai oktalossa pitää tai kannattaa selvittää vesieristys.