HYVÄÄ Alkanutta Uutta Vuotta 2013.

Poistukoon syöpä jokaisesta teistä tulevana vuonna ja terveys voittakoon.
Lämpimät toivotukset aamun-virkku MTJ ,lysu 10, mailta mies, ira, kari1,ja kaikki muutkin uudet ja vanhat "syöpäläiset".
1247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kiitos ja näin minäkin toivon.BRCA potilaana sitä on varuilla jotenkin koko ajan,ei koskaan tiedä mitä tapahtuu.Ajatukset elämästä on muuttunut,en enään usko että tulen elämään kovinkaan vanhaksi.Juuri tällä hetkellä en saa mitään hoitoja,olin luuston röntgenissä ja kylkiluusta löytyi jotain ja se pitää tutkia.Uusi röntgen on edessä päin.

BRCA muutti elämäni täysin,mikään ei ole kuin ennen,elän jonkinlaisessa kummalisessa tilassa koko ajan,jos syöpä leviää,ja miten sitten käy.Sytostaateista olen saanut aina vaikeita sivuoireita ja viimeksi ne lopetettiinkin neljännen kuuurin jälkeen,koska sivuoireet olivat niin pahat.

Olen ruvennut heittelemään turhia tavaroita pois,annan toisille mitä en itse tarvitse. Teen jonkinlaista suursiivusta kotona koko ajan.Olen tekemässä keittiö remonttia,haluan uuden keittiön.Mistä syystä teen näitä asioita en oikein itsekkään ymärrä. Käyn KBT kurssia ja sielä keskutellaan masennuksista joita on jokaisilla ihmisiällä,niistä ei vaan uskaleta sen kummemin puhua ääneen.En tunne olevani masentunut,on vain kummalinen olo,jota en osaa selittää.Onko ketään toista joka ajattalee näin?

Hyvää uutta Vuotta kaikille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MöKin-MuiJa kirjoitti:

Poistukoon syöpä jokaisesta teistä tulevana vuonna ja terveys voittakoon.
Lämpimät toivotukset aamun-virkku MTJ ,lysu 10, mailta mies, ira, kari1,ja kaikki muutkin uudet ja vanhat "syöpäläiset".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu