Zell am see

eka kertaa itävaltaa

Tarkoitus olis mennä ens kesänä Zell am Seehen ja ilman matkatoimiston pakettimatkaa. Hotelleja löytää halaumalleen ajankohdalle edullisesti helposti mutta pän vaivaa tuottaa lennot. En löydä sitten millään minkäänlaisia aikatauluja mistään Itävallan lennoista. Oisko kellään kokeneella mitään hajua asiasta? Ois aika hyvä jos lento osuis samaan ajankohtaan kuin hotellin varaus :)

6

1514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10+3
    • aalpiit

      Itse olen varaamassa lentoa Air Berliniltä Salzburgiin, ja päättää varsinaine kohde myöhemmin. Salzista pääsee lätevästi miknne vaan.
      Kesäkuun alkupuolen lennot on tällä hetkellä 227 e menopaluu, ei paha, ja aikaisemmat kokemusket air berlnistä hyvät.

    • mukavaa lomaa

      Järjelliset lentovaihtoehdot ovat 1. Munchen ja 2. Salzburg.

      Ehkä vuokraatte auton, jolla matka taittuu jo lentoasemalta Zell am Zeehen. Hyvä ajokokemus ja kylmäpäisyys ovat eduksi.
      Myös junayhteydet sekä Salzburgista että Munchenistä kohtalaiset.

      Mukavaa lomaa!

    • mukava paikka!

      Olemme menossa nyt 16. pvä Zell a. Seehen Wienin kautta, edestakaisin suora lento finnairilta tais olla 230 e, eli ei yhtään paha. wienistä tosin pisin matka zelliin(4 h), mutta pääsemme autolla jatkamaan siitö sitten. jos ei autoa ole käytössä niin kannattaa sitten turvautua junaan. tossa http://www.oebb.at/.

      kivaa reissua!

    • mpepp

      Lennä Muncheniin ja sieltä junalla tai vuokraa auto. Suosittelen Pension Alperosea Schmittenstrasse 22.
      MP

    • Bad.Gastein

      Monipuolinen alue kylpylöineen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      103
      3873
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      48
      2761
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2569
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      39
      2078
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      31
      1860
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      26
      1668
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1572
    8. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      76
      1419
    9. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1378
    10. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1311
    Aihe