Kellon ympari vuosikymmenten "parhaat" disco ja rap hitit allasalueelta kuuluvat huoneisiin asti ja henkilokunta vain naureskelee asiasta huomautukselle. Eika oppaatkaan voi mitaan asialle mitaan. Aikaisemmin thaimaassa lomailleena voin vain todeta, etta sai olla ky lla viimeinen kerta kanarialla. Palvelu yleensakin on todella ala arvoista kun vertaa thaimaaseen, ensi kerralla kylla saastan pidenpaan ja menen sinne missa oikeasti saa lomailla.
cala dor hotelli
sakke
3102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mutta rahastuksen hotelli osaa hyvin: netti, wifi, tv, tallelokero ym. on kaikki maksullisia. Mutta onneksi sentaan britit pitaa huolen ettei nukkumisesta ennen puolta yota tule mitaan.
Kokeilepa majoittua Thaimaan Phuketissa Finnmatkojen kautta hotelli Royal Paradiseen. Viereisten homobaarien jytkytys pitää hereillä aivan yhtä hyvin kuin mainitsemasi kanarialainen hotelli.
Rahastamisessa thaikut eivät tosin pärjää espanjalaisille.
Täytyy aloittaa finnmatkojen kanssa keskustelut hyvityksestä. Jos luokitus on FFF ja ei pysty altaalta kuuluvan jumputuksen takia nukkumaan eikä olemaan edes kunnolla allas-alueella ja hotellin sivuilla ei puhuta mitään jatkuvasta disco/räp paskan soittamisesta kellon ympäri, niin eiköhän tässä ole jo aihetta korvauksiin. Huoneen televisiokaan ei toiminut koko aikana, että olisi voinut laittaa jotain vasta ääntä allas musiikille. Ja jos hotelli on eritoten brittien suosiossa, niin voisi sen suoraan sanoa esitteessä: yhteisessä alakerrassa jättikuvaruudulta saa katsoa vain potkupalloa kännisten brittien kanssa. Ja kaikkina muina iltoina paitsi maanantaisin altaalla on 22:30 alkaen paikallinen "huippu show", jota katsoo muutama ihminen, mutta kaikkien se pitää kuulla ja täysillä. Matkalla kyselin muilta kokemuksia hotelleista ja täytyy sanoa että rupesi todella vi n hotelli valinta. Toivottavasti vuodatukseni ansiosta edes yksi osaa välttää tätä hyvin naamioitua "miinaa".