Kakkojen korjaaminen on joillekin ilmeisesti aivan ylivoimaisen vaikeaa. Puisto on kaamean näköinen nyt kun lumet taas alkoivat sulaa. Ei viitsitä enää puistoilla siellä kakan seassa.
Kakkanen puisto
2
125
Vastaukset
Saman asian huomasin tänään koirapuistossa. On se kumma vaikka lapio on oven vieressä ja "kakkalaatikko" niin ei voida korjata jätöksiä. Itse tykkään vielä paljon liikkua puistossa niin kokoajan meinaa astua kakkoihin. Huomannut myös aamulenkillä, että moni vie koiransa koirapuistoon tekemään tarpeensa kun eivät jaksa aamulenkkiä tehdä.
- aamuvirkut
Itse käyn puistossa koirani kanssa juuri aamuisin, mutta meillä tulee siinä samalla lenkkikin tehtyä kun puistoon on parin kilsan matka. Kävelemme siis 4 kilsan lenkin ja siinä välissä pääsee koira juoksentelemaan puistoon. Harvoin vaan on kavereita silloin, mutta sitten voikin ottaa omat lelut käyttöön. Juu, tiedän ettei leluja saa puistoon viedä, mutta saahan niitä silloin käyttää kun siellä ei ole muita. Mutta mutta, juuri tuo kakka-ongelma haittaa pallon heittelyä. Kakkaa on puiston reunustat täynnä. Miksei viitsitä omaa puistoa pitää siistinä? Vaikea ymmärtää ettei toisia kiinnosta viihtyvyys ja puhtaus lainkaan. Ja keväällä sitten ku koko komeus alkaa sulaa, voi yök. Silloin ei todellakaan huvita enää koiraansa sinne viedä.
Taskulamppu mukaan että näkee pimeän aikaankin korjata kakat pois puistoa pilaamasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561326Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731275Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311018Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47916Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51913Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830