Out the front

O.T.F

Onko kenelläkään tietoa mistä saa OUT THE FRONT-veitsiä? Saako niitä Suomeen? Kuinka paljon maksaa? Löysin kyllä tosi kalliita, (Hinnat jotain 300€ ja ylöspäin) ja etsin nyt jotain 30-50€ molemmin puolin. Jos on kokemusta, niin kertokaa. Kiitos paljon :)

11

2010

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • buuggo

      Ei oo mitään tietoa stileteistä

    • viimeinen samurai

      ne on laittomia!!! Ihan niinkun heittotähdetkin!!!!!!!!!!!! mutta oikea ninja osaa tehdä itse heittotähdet herkeittopurkkien kansista.....

      • tiedoksvaa

        Vimeinen samurai: Ei oo laittomia. Jotku netikaupat postittaa suomeen, mut en tiiä postimaksuist. Ja kuka vi_ttu tekee heittotähdillä yhtään mitään? :D


      • Anonyymi

        Damääsei oo ku niit o laittomii maahantuoda urpo


    • Viimeinen samurai

      On jos tulli löytää, niin tulli vie heittotähdet!!! Saahan sitä vaikka pyssyn tilata joistain maista. Mutta mitä luulet tuleeko tullista läpi??

      Mitä luulet, että NINJA tekee heittotähdillä?

      Olen oikea ninja älä vittuile mulle!

      Ps. Olet homo.

      • tiedoksvaa

        Ihan hetero olen :) Niin kyllä heittotähtiä on ihan kiva viskoa seinään tai kattoon, mutta en lähtis ketää elävää olentoa htähdellä heittään. Mutta ehkä tota naapurin kusipäätä voisin heittää htähdellä tai parilla... Joo ja riippuu varmaa veitsen koosta ja onko täysautomaattinen, eli napinpainalluksesta terä tulee ulos ja menee takaisin sisään. Oon joskus kaverilta kuullut että joku nettikauppa postittaa Suomeen ja hyvin tulee perille.. Ei oo kuulemma laiton, mutta hallussapito julkisella paikalla on kielletty. Hyvät sakot tulee :D


      • Anonyymi

        Ootko sä 5 vuotta nuori ku sä vähä vaikutat olevan iha saatanan tyhmä lapsi


    • Ouh Jeeaah!!

      "In to the back" I LOVE IT. Ouh jeeeaaaa

    • kyyyllsalee

      Nii otf veitsistä, tietääkö kukaan?

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Osaatko tulkita pykälät?

        2§ "Vaarallisen teräaseen maahantuonti ja valmistus myyntiä varten sekä kauppa on kielletty" Saatko siis tuoda omaan käyttöön?

        3§ "Vaarallista teräasetta ei saa pitää hallussa yleisellä paikalla tai yleisessä kokouksessa taikka muussa julkisessa tilaisuudessa" Yksityistilassa saa pitää.

        5§ "Joka luvattomasti tuo maahan, valmistaa, kaupaksi tarjoaa tai pitää kaupan vaarallisen teräaseen taikka sitä yrittää, " Kumoaako tämä pykälä kohdan 2§ ?

        Eli lain kohdista ei ole mitään hyötyä, jos ei ole ennakkopäätöksiä tukena.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      51
      2357
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      95
      2075
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      96
      2044
    4. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1917
    5. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1781
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      524
      1667
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      7
      1580
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      50
      1397
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1343
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      75
      1319
    Aihe