Opel manta

Collection_

Millaisia autoja nuo ovat? Plussia ja miinuksia?
Ruvennut pikkuhiljaa kiinnostamaan.

7

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17+13

      Vanhoja!

    • kerran kokenut

      Suomessa ei taida olla yhtäkään kappaletta enään arkikäytössä. museoajoneuvo joten mitä tarkoitat kysymykselläsi. Autohan on komea kuten pankkiiriliike Alexandrian mainoksesta näkyy mutta 40 vuotta vanhoja autoja on vaikea löytää mistään.

    • OpeL On pOp

      Alökaavat olemaan niin huono kuntoisia että ellet halua ruveta entisöimään niin unohda ne.

    • Collector_

      Tuntuvat olevan jo suht arvokkaita, tietysti kunnosta riippuen. Missäköhän keikkuu hyvien hintataso esim. 10 vuoden kuluttua?!

    • ooplari

      2 korisrn Mantan kannattaa unohtaa sillä ei ole oikein keräilyarva alan harrastajien joukossa. 1 korinen tai opel Gt!

    • Opel Manta -71

      Itellä A malli -71 ja makso vuonna 2001 20000 mk, esim. 10 vuotta vanhasta Nissan Micrasta pyydetään jopa 6000 eur niin mikä sitte on kallista. 5000 eur saa kyllä jo hyvänkin A mallisen kun vaan seuraa ilmotuksia. Hintahan ei näissä ainakaan laske kun vaan pitää auton kunnosta huolen. Opel 60´s & 70´s Club on hyvä ja aktiivinen sivusto kaikille tuon ajan Opeleille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      60
      5800
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      206
      4757
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      17
      4283
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      67
      3732
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      52
      3701
    6. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3441
    7. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      94
      3406
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      69
      3243
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      33
      2941
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2591
    Aihe