Joko sujuu luku?
Millainen M.Bjurström on ollut Uutisissa?
neljjjä
20218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Eilen ei ollut Markoa, vaan joku aikaisemmin uutissa ollut toimittaja.
Myös Katjan paikalla oli yhtenäiltana toinen, tumma nainen.
Voi olla, että M:lla ja K:lla oli vapaapäivä, mutta hieman ihmettelin, mistä nää entiset
uutistenlukijat oikein putkahtivat.
Josko ihan isse katselisit ja kuuntelisit.
Nelosen uutimet eivät sovi minun rutiineihin, joten ei tule katseltua.
Netistä varmaan löytäisi, jos kiinnostaisi.
valitettavasti en ole ihastunu kyseiseen toimitajaan,,,,,,,,, ainakaa vielä,,,,,,,,
toivotaan että hän on kehityskelpoinen, ja alkaa miellyttämään omalla persoonallaan kaikki katsojat,
kaikilla sitä taitoa ei ole eikä kaikille kehity,,
Katja Stål on kyllä hyvä.
Enpä ole katsonut kertaakaan...
Miten se Stooli on niin kamalan totinen?
Olisiko se sitä ammattitaidon puutetta. "Toimittaja". heheheh.
Onhan sen Stoolin oltava totinen toteemi, että sais edes vähän uskottavuutta siihen hahmoonsa. Tosielämässä naikkonen on rääväsuinen tyhjännauraja joka heittelee herjoja sinne tänne ja on olevinaan kovinkin hauska. Minun mielestä niitä viimeisiä ihmisiä jotka uutistenlukijaksi sopivat.
" Hauskaa on "
Sinä puhut asiaa. En ymmärrä valintakriteerejä, niin hyviä ja mukavia naisia
löytyy myös nelosen omasta joukosta.
Sillä nelikolla on turha haaveilla suurista katsojaluvuista.
Murto-osa MTV 3 ja Yle uutisista. 200000 on ehdoton maksimi ja luulen, että vaihtoja tulee.
Marco Bjurström on komea ja selkeäsanainen mies,
mutta valitettavasti suotsinkielinen.
Äidinkielenään ruotsi, mutta siis suomalainen. Onhan meitä suomalaisia äidinkieleltään jo vaikka kuinka erikielisiä.
Puhuu suomea paremminkuin moni meistä suomensuomalaisista.
Se lienee ammatissaan tärkeintä.
Yliopistotason koulutus puuttuu.
Tanssituomarina ja elämäntapavalmentajana ihan kohtalainen.
Ei se korkeakoulututkinto mikään ainoa autuaaksitekevä asia ole. Ei ollut akateemista tutkintoa Arvi Lindilläkään, ja niin vain sai aktiiviaikoinaan "Suomen luotettavimman miehen" maineen.
Opiskeli kuitenkin Helsingin yliopistossa, mutta opinnot jäivät kesken.Arvista puhun.
Mutta Mikko Alatalo suoritti vast'ikää kandin tutkinnon. Ja voi olla , että tekee vielä joskus gradun ja suorittaa maisterin eli ylemmän korkeakoulututkinnon.
Saisivat huumoriveikot ja tanssittajat pysyä omissa hommissaan. Ajatelkaa jos Spede Pasanen olisi ruvennut uutisia lukemaan.
Uutisista menee uskottavuus, vaikka ei nuo mainoskanavat ole asiallisuudessa aikaisemminkaan onnistuneet. Mutta kun niiden on lupiensa takia pidettävä uutisetkin. Sitten yrittävät väkisin tehdä vakavista asioista jos nyt ei ihan huvittavia niin helposti nieltäviä.
Vitsinikkarin maineen saaneet viihdyttäjät vetävät huomion liikaa itseensä.
Jani Toivola on jossain tulevassa tv-ohjelmassa.
Mitäs ihmeellistä siinä on? Hänhän on siviiliammatiltaan näyttelijä, ja ehkä kansanedustajan työ ei aktiivista miestä työllistä tarpeeksi. Tai ehkä työstä on sovittu jo ennen kuin hänestä tuli kansanedustaja.
Siinähän sitä olis alku,keski ja loppukevennystä. Mr.Bean olisi kyllä vielä parempi
ihan riippumatta millä kielellä uutiset lukis.
http://www.youtube.com/watch?v=M_AQaNIK_lY
http://www.youtube.com/watch?v=WNm-aeE3Pd0
Tää on kiva ja jotenkin ihanan siedettävä. Ei mitään muuta kun pienen pieni moka, muilta kun näiltä kuvissa esiintyviltä naisilta.
http://www.youtube.com/watch?v=WNm-aeE3Pd0