Hei,
Kertokaa millaista oli, missä hotelleissa olitte, millainen sää oli jne kaikkea tietämisen arvoista!
Gracias etukäteen!
Finnmatkoilla Barbadoksella käyneet....
4
753
Vastaukset
- Minna
Oltiin joulu-tammikuulla. Sää oli koko ajan lämmin (tottakai :)), mutta lähes joka päivä satoi jonkin verran. Alkuloman päivät oli kovin pilvisiä mutta onneksi selkeni. Tuuli koko ajan kohtuullisen kovasti, mikä oli ihan mukavaa, koska ilmasto ei tuulen ansiosta tuntunut liian kuumalta tai kostealta
Hotellina Almond Casuarina, ihan kohtuullinen. Huone ei ollut uudella puolella ja haisi kostealle, niinkuin pukkaavat usein noissa maissa tekemään. Onneksi tuonne ei mennä olemaan hotellissa. Jos tykkää karibialaisesta ruoasta, tykkää varmaan hotellinkin ruoista. Uima-allas ihan ok, ei mitään upeaa kuitenkaan. Mekin vietettiin eniten aikaa rannalla ja meri oli upean turkoosia ja rantahiekka mukavaa korallihiekkaa! Valitettavasti aurinkotuolivarausta harrastettiin myös tuolla.
Käytiin kilpparireissulla ja se oli ihan ok. Katamaraani teki 3 pysähdystä, eka kilppareilla, toinen hylyllä ja koralleilla ja kolmas vain untia varten. Jos ei olisi ollut lapsia mukana, oltais ehkä otettu paikallisten järjestäjien reissu; meille kun olisi riittänyt se eka pysähdys.
US dollarit valuuttana käypää joka puolella. Ihmiset todella ystävällisiä ja juttelevat tosi mielellään jopa bussipysäkillä, auttavat mielellään tarvittaessa.
Hanavesi tosiaan juomakelpoista, mikä on mahtavaa. Ja vedestä puheenollen, lentokoneessa ei tule ruoan mukana edes vettä (vaikka olisit siinä "kakkosluokassa"), muista tilata juomakärrystä tai ottaa jo kentältä mukaan vettä.
Kysele jos haluat jotakin tiettyä tietää. - sy Snoopy
Kävin purkkarilla on se ihan jees paikka. Katso lisää www.snoopy.fi
- Arz10
Oltiin tammikuussa 2vk Butterfly Beach hotellissa ja oli kaikinpuolin ok hotelli runsaalla aamiaisella.Ei tietenkään luxus-hotelli noilla hinnoilla mutta kaikki tarpeellinen oli ja siistit paikat.
Oistinsin keskusta kävelymatkan päässä ja bussit kulkee aivan hotellin edestä.
Näistä busseistahan ei saa vaihtorahaa takaisin joten on syytä varata aina tasan 2BD /naama.
Aurinkoa voi ottaa altaalla tai kantaa aurinkotuoli suoraa rantaan joka on muutaman kymmenen askeleen päässä. - E.V.A.
Olimme häämatkalla yhdistelmämatkalla Barbadoksella ja Saint Lucialla. Reissuvideo kertoo enemmän kuin tuhat sanaa:
http://www.youtube.com/watch?v=MlZ9PugBlLI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt505257Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.813064Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3091624Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751224Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok781156Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391124Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611095- 1311093
- 1711074
- 49944