Scania Opticruise

Onko kellään kokemuksia opticruisen muuttamisesta manuaaliksi? mitenkä toimii muutoksen jälkeen.
43814
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

miksi muuttaa?

Äänestä

Liikaa vika mahdollisuuksia! niin on kyllä joka merkillä jotka puoliautomaatteja käyttää.

on se varmaan uusille alalle tuleville kuskeille helppo käyttää ja sehän sen tarkotuski on. ite kun on aina ajanut manuaalisella niin on parempi luottamus kestävyyteen.

Äänestä

pari vuotta nyt kokemusta volvon iisiftistä ja onhan siinäki tuota remonttia ollu! 400tkm, kerran ollu lattialla laatikko, samalla laitettiin kytkin. muuten on pitäny sitten päivittää ja säätää pariin kertaan...
mutta on sillä vaan pirun mukava ja helppo tehä töitä! en ottas manuaalia takas... vaikka oon vuosien varrella ajanu fullerit ja muut,,..niin kyllä tuo iisift on tätä päivää!

Äänestä

No tässä on nyt opeteltu ajeloo optiruisella, tuntuu vaan että vanhan on vaikeampi oppia tämän käyttö kuin aikonaan manuaalin.

tai sitten aika kultaa muistot :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hi-way one kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia opticruisen muuttamisesta manuaaliksi? mitenkä toimii muutoksen jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu