Sony Ericsson ST17i Xperia Active

jjjj6

kopioin kaksi kansiota vanhasta nokia 6131 puhelimestani usb kautta työpöydälle, kansiot sisältävät vanhoja viestejä , joita yritin nyt siirtää otsikon puhelimeen käyttäen sony PC companion ohjelmaa, kun yhdistän puhelimen USB ja sen jälkeen tietokone ja valitsen sieltä SD-kortin , ja siellä erilaisia kansioita valmiiks esim. ALBUMS , Android jne... ja liitän sinne myös nämä kaksi kansiotani, mutta en löydä niitä puhelimestani mistään?? Kuinka pitäisi toimia ?

4

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hmmmm...,,,

      No mihin kansiioon ne kopsasit? albums? Android löyttää muumuassa musiikin ja videot kansioista riippumatta.

      Fiksua olis tehdä oma kansio niille kai!
      sit ladata marketista joku filemanager ohjelma.. jolla pääset kansioon!
      Näin myös jos asentelet kolmansia sovelluksia.

      Jos sulla wlan verkko, helpoiten saat puhelimesi kiinni Airdroid sovelluksella wlan verkon läpi! samalla ei siirretyt tiedosto eksy.
      se kertoo ip numeron joka kirjoitetaan selaimen hakukentään!
      sit salasanan joka kirjitetaan auenneeseen sivuun ja vo'laa
      Voi hallita puhelintasi selaimmella! käyttöjärjestelmästä riippumatta!

      • Upee sovellus

        Pieni selvennys,, AirDroid toimii wlan verkon sisällä jossa on siis puhelin ja se tietokone jolla halutaan hallita puhelinta tai tablettia.
        kuvankaappuasta varten tarvitsee puhelimeen asentaa Superuser ohjelma!
        jos haluaa käyttää AirDroidin live-kuvankaappusta puhelimesta.


    • jjjj6

      Löysin kansiot vihdoin puhelimen Office suite ohjelmasta ja sieltä valitsin SD-kortti, yritin aukaista kansiota ja lukea vanhoja viestejä mutta tuli ilmoitus ei tuettuja tiedostoja, ainakin ne nyt on puhelimessa mutta kuinka saisin luettua niitä ?? Kiitos sulle, jos viitsit vielä neuvoa ? P.S ei ole wlan verkkoa käytössä jos tätä tietoa tarvitset, ihan mobiiliverkko vaan.

      • jjjjj6

        P.S millä ohjelmalla noita sitten saisi luettua? Kiitos.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      30
      5063
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1940
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1827
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1744
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1690
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      235
      984
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      921
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      897
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      843
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe