Kannattaisiko tuollaiseen uhrata se pari-kolmekymppiä kahdenviikon lomalla? Onko kellään kokemuksia (Inglesin hotelleiden verkoista) , ovatko toimivia ja edes välttävän nopeita?
Hotellien W-lan- verkot
Surffaan lomalla
2186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei kannata. Surffaa kotona sillä nettikoneellasi ja kanarialla surffilaudalla. Los Cristianosin kulmilla on joskun kiva aallokko.
Kun ei kukaan muu viitti vastata kuin tämä pelle,niin tässä kokemuspohjaista tietoa kyseisistä verkoista; toimii kohtuullisen hyvin vähän hotellista riippuen, esim. greenfieldin verkko erittäin hyvin, muutamia muitakin löytyy mutta esim. tietokatkoksia ei jää kun kuppiloissa on järjestään ilmaisia yhteyksiä tarjolla.
Vaatii tosin sen oman läppärin mukana kuljettamista, mutta ainakaan mulla ei ole ollut suurempia ongelmia sen följyyn ottamisesta.
On ihan makuasia että haluaako sen yhteytensä ottaa silloin kuin itsellensä sopii, vaiko sitten ajoittaa ne reissunsa niin että kuljettaa sen läppärinsä mukanaan!?
Eri asia on sitten kustannusvastaavuus; eli se 20 kymppiä voi olla täysin turhaa mikäli ei käytä sitä läppäriään todella aktiivisesti!)