Seksikkäämpi kuin naapurin emäntä virttyneessä kylpykoltussaan.
Aah ! Emmanuelle ! Illalla !
Aapelille
15344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
musiikki parasta elokuvasta "emmaanuel " " rakkaus jää "
Musiikista puheen ollen, tuskin muut täällä katsovat nyt Teemalla näkyvää uudenvuodenkonserttia Wienistä...
Niin--pä. Niistä ketkä jotain katsovat 99% takuulla katsoo putousta ja loput 1 % istuu netissä.
Minä teen molempia.
Katsoin sen jo Uutena Vuotena.
Mie olin uudenvuodenpäivänä retkellä 18 tuntia, ei tullut telkkaria katsottua...
ei putos kiinosta pätkääkään, aivan höpön höpö ohjelma,
Niin on, ainakin selväpäisille.
Pöksyt kintussa ootin, mutta höpö, pöpö ohjelma.
Leffa tullut katsottua useamman kerran. Muistiin on jäänyt vain jo mainittu zipale, korituoli ja Sylvia Kristel, joka kuoli viime vuonna 60-vuotiaana.
Oli silloin kun esitettiin kova juttu, nykyään aika pehmopornoa.
Emmanuelle sekä 3 kanavalla tullut Shindlerin lista tullut nähtyä kerran aikaisemmin, ja tämä viimeksimainittu haali jotain 7 oscaria.
Siihenhän se valinta kohdistui kun on vielä tositapahtumiin perustuva leffa.
Joskus harvoin mustavalkoinen kuva toimii paremmin kuin väri, tässä se on tehokeino parhaimmillaan.Aihehan on synkistä synkin Natsien hirmutöineen Juutalaisia kohtaan Toisen Maailmansodan aikana Puolassa, ja siksi vähän ihmetytti ikäraja K-12 ? Ei ole kyllä mitään lasten katsottavaa ollenkaan mielestäni.
Oskar Shindler tietysti päähenkilö, mutta vakaumuksellinen natsi Komendantti Amon Göth edustaa sitä sielunmaisemaa mitä ei ole koskaan ymmärtänyt.
Kun sota on hävitty ja Saksa antautunut ja miehitetty niin hän vielä hirttosilmukka kaulassa kajauttaa ilmoille Heil Hitlerinsä ?
Ehkä tämä "nerokas valtakunnanjohtaja" oli todella Jumala tämänhenkisille vielä tuhonsa jälkeenkin ?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Schindlerin_lista
Vain pässille lihaa.
Kuuntelin konserttia, ja nukahdin puolivälissä, ja aloin katsoa putousta.
Se Nekalan tyttö oli tosi hyvä.
Oma kokemukseni.
REXin ohi kulkiessani näin julisteen jossa oli puoliksi kuorittu vihreä omena ja Emmanuel teksti. Elokuva alkoi sopivasti, joten poikkesin. Muistaakseni aloittivat heti lentokoneessa ( nykyään sanottaisiin kymppikerhossa) Katsomo oli täysi hiljaisuus käsinkosketeltava.
Jossain puolessa välissä tilanne muuttui. Silloin keskeltä penkkirivejä nousi mies ja juoksi ulos, Ihan oikeasti juoksi.
Taisi hermot pettää.
Elokuva on tullut ennenkin telkasta, joten en katsonut.
Uuden vuoden konsertinkyllä.
Listan kävin aikoinaan katsomassa. Kaikista eniten muistan sen tyypin siellä mäellä. Harrasti sattuman varaisesti ihmisten ampunista. Ja tää yksi joka sanoi. Ajattele armahtavasi heitä, kun et ammu. Jotenkin näin se meni.
maagikko