Mitä suosittelette?

sadasdasads

Paljon varoituksia tällä palstalla, mutta oisiko myös joku nettikauppa, jota voisitte suositella?

1

152

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paypal, 1 kortti

      En ole 15 vuoden aikana tavannut epäluotettavaa nettikauppaa, jokainen tavar on tullut, ehjänä.
      Mutta, aina olen varautunut siihen että petyn ja olen valmis ottamaan tappion.
      Koska mitkään lait eivät toimi, tai kaikki valitus on niin kallista että se ei kannata koska lopputulos on todennäköisesti minun tappio.

      Sitä ihmettelen, kun kodinkoneita halvemmista maista tilatessa niidenkin laatu ja ominaisuudet ovat erilaisia , kuin Saksasta tai suomesta tilatut.

      Olen kyllä saanut yhden selityksen " halpamaihin tulee samaa merkkiä ja mallia mutta ne ovat aloittevilta linjoilta tai aloittavasta tehtaasta, siksi laatu on heikompi. Siis joka tehdas tekee yleensä samaa tuotetta 2-5 tehtaassa, jotta lakot yms eivät lopeta myyntiä. valitettavasti eri tehtaissa on eri laatua, sen tietää omistajatkin ja lähettävät huonompilaatuiset tuotteet maihin joissa on heikommat kuluttajan oikeudet ja takuu.


      Maksa paypal kauttta ja anna sinne vain 1 luottokortti, se tekee kaupankäynnistä luotettavan

      nytkin on tulossa noin 30 tavaraa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      170
      1114
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      753
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      713
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      708
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      669
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      635
    7. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      203
      608
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      592
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      590
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe