Arkaluontoinen ongelma

factory2

Päätin kirjoitta tarinani,koska asiani on arkaluonoinen,ja harvinainen sekä asian purkaminen helpottaa olotilaani.Olen täysi-ikäinen mieshenkilö,ja kärsin lapsena pienestä koostani,koulukiusaamisesta ja myöhäisestä murrosiästä.Minulla on vuotta nuorempi sisko,joka oli lapsena isokokoinen ja fyysisesti aikaisin kehittynyt.Olimme siskoni kanssa samassa koulussa,ja minua kiusattiin koska siskoni oli minua huomattavasti kookkaampi ja voimakkaampi.Ollessani13 vuotias,niin siskoni oli tuolloin minua n 20 cm pidempi,ja erilaisiin luonteihimme perustuen jouduin hänen kanssaan välienselvittelyihin,eikä minulla ollut mitään mahdollisuutta puolustautua huomattavasti kookkaampaa siskoani vastaan.Jotenkin että mulle on jäänyt asiasta jotakin traumoja,koska se tulee mieleen aika-ajoin vielä täysi-ikäisenäkin.

10

1642

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Enynmärtäny

      Traumoja mistä? Siskosta vai

    • hehheh heh.

      Heh he heh heh mikä otsikko. Hi hi hi, heh heh, tämä on varmasti vuoden otsikko. He he he hih hih hih, kylläpä mua nyt hirnuttaa, heh heh. Nauretaan kaikki yhdessä: heh heh heh heh heh heh heh heh.

      • ongelma?

        Mikä sua vaivaa sekopää! Eksää tajuu että tällä miesparalla on oikeesti ollu kurjaa?


    • hoho vaan >:/

      Aika sairasta tulla vit....lee toisten sivuille!! Pitää vaan näyttää et on niin pohjalla et ei oo mitään n. TUNNEÄLYÄ! Jos tää käsite on tolle höthötääjälle joteenkin tuttu!!

      No mutta siirrytäänpäs nyt tähän asiaan. Että tollaiset asiat nousee pintaan aina eikä sille voi mitään joten on hyvä että saa edes jostain tukee.
      No enempää en osaa sanoo mut tsemppiii :)

    • hiihtäjä1000

      Vähän outoa, jos toi tuntuu vieläkin arkaluontoiselta asialta kun olet jo aikuinen. Pahoinpitelikö se sua niin että jäi traumoja? Vai onko teillä vieläkin etäiset välit? Ei olis mitenkää noloo mun mielestä, jos juttelisitte asiasta. Sun kannattaa jutella avoimesti siskosi kanssa, jos asia on jäänyt vaivaamaan. Ehkä on helpompi jutella nyt aikuisena.

      • hiihtäjä1000

        En oo mikää psykologi:)


    • pikikissa.jenni

      Aika yllättävää :O

    • Ville_V_Virtanen

      Sun ongelmas on siis että olet joskus historiassa saanut turpaan pikkusiskoltas? Oikeesti? Vittu mitä neitejä. Keltasilta sivuilta löytyy psykiatreja puhelin kouraan vaan, kyllä se siitä.

    • Oli2

      Auta minua minulla on tuhma sekä Huijjari iso-Veli mitä voin tehdä?

      • Oon nolo

        Heheehheeheeeehee ei vittu! Hehehehheheheheheheheehehehehehehehheheheheheheheheeeh mahti otsikko hehehehehehehheheheheehheheheeehehehehehe! mutta jooo onks sun iso sisko sua pitempi pätkä ! hehehehhhgeeheheheheeefefehhehehhehehhehe


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      168
      1460
    2. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      715
    3. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      87
      677
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      568
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      526
    6. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      506
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      121
      498
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      480
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      49
      479
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      473
    Aihe