Siinäpä se kun säälittää miehen lapset. Tapaamiset ovat niin hajanaisia että oikein hävettää. Kun itse yrittää lasten takia miestä patistaa tapaamaan omia lapsiaan. Ei kun ei. Lupailee mennä muttei mene. Itseäkin ottaa pattiin kun eka suunnitellaan että lapset tulevat ja sitten ei tulekaan. Säälin heitä kun isä ei välitä. Tai jos välittää niin naisella on just sille päivälle suunniteltuna jotain. Tapaamisaopimus on mutta näköjään siitä pidetään fiilispohjalta kiinni. Ja valitetaan kun isä ei ole lasten kanssa. Tai ei kai sitten juuri silloin kun naiselle sopii.
säälittää
tanssi pillin mukaan
176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Anna lasten vanhempien keskenään hoitaa tai olla hoitamatta omien lastensa tapaamiset ja miehen tehdä niinkuin itse kykenee. Kiitosta et sekaantumisestasi saa, haukut kylläkin kun/ jos jotain menee vikaan (pelkkä olemassaolosi riittää).
Keskity parisuhteeseesi ja perheeseesi ja miehesi tukemiseen (niinkuin parisuhteessa yleensäkin). Tekee varmasti parhaansa, jos ei pysty nyt enempään niin ehkä myöhemmin, ei ole sinun asiasi siitä murhetta kantaa.