Ceela? (s,k)

Sanoisitteko te Ceela nimen Seela vai Keela? :) Tästäkin ollaan todella monta mieltä, itse sanoisin Seela...
254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kai se kuuluisi sääntöjen mukaan sanoakin Seela, koska on esim sellaiset nimet kuin Cedric ja Cecilia. Mutta mielummin kannatan kirjoitusasua niinkuin lausutaan!

Äänestä

C kirjain suomalaisessa nimessä on aina aivan himputin junttia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jempsku kirjoitti:

Sanoisitteko te Ceela nimen Seela vai Keela? :) Tästäkin ollaan todella monta mieltä, itse sanoisin Seela...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu