Oletteko ottaneet määrittelemättömiä lähtöjä esim Alanyaan, Marmarikseen? Millainen hotellin taso on ollut. Itse en ole koskaan uskaltautunut, mutta nyt kai pakko jos matkalle mielii..
Turkki muutenkin uusi kokemus. Toivottavasti hintataso olisi edullinen! Vastauksia pikaseen, lähtö on jo viikonloppuna tai alkuviikosta.
Turkki muutenkin uusi kokemus. Toivottavasti hintataso olisi edullinen! Vastauksia pikaseen, lähtö on jo viikonloppuna tai alkuviikosta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Moi !
Ota matka Aurinkomatkoilta. Heillä tietää jo etukäteen mihin hotelliin pääsee. Mielestäni paremmat hotellit kuin Deturilla. Tämä siis minun mielipide ! Aurinkomatkoilla ilmastointi kuuluu hintaan, Deturilla joudut sen itse maksamaan erikseen. Hyvää Turkin matkaa ! Ihana kohde. Itse olen käynyt molemmissa paikoissa, mutta tykkäsin Marmariksesta enemmän. Pienempi paikka kuin Alanya, mutta biletyspaikkoja silti riittävästi ! Alanya on aika iso paikka, joten välimatkat aika pitkiä...
Ei minusta Aurinkomatkoillakaan ilmastointi perushintaan kuulu, voihan sen tietysti ostaa valmiiksi matkaa varatessa. Yleensä tollaset 5 € yö. Mutta aika must, jos yönsä joskus nukkuakin aikoo. Aurinkomatkat ihan hyvä matkanjärjestäjä terkut Tanjalle ja Kimmolle jos näitä palstoja lukevat. Loppuelokuusta taas tullaan vasta 4 kerta Alanyaan tänä vuonna.
Kehutaan nyt Deturiakin, vaikka henk.kohtaista kokemusta ei ole. Työkaverini on käyttänyt deturia jo pitkään eikä moitteen sijaa hotelleissa ole ollut. Siis niissä määrittelemättömissäkään. Ja Detur-hotellien sijainti taitaa olla jopa parempi kuin AM:lla!
En ole ollut määrittelemättömällä majoituksella matkassa, mutta tossa huomasin, että Deturilla on ens viikonlopun lähdöt tosi halpoja! Viikon matkat lauantaina Alanyaan 229 € ja sunnuntaina Marmarikseen 229 €!! Kyseessä on siis just määrittelemätön majoitus. Kantsii käydä kattomassa www.matkadetur.fi, jos halvalla matkalle mielit!
Kivaa matkaa!
(Ite oon lähdössä Alanyaan reilun viikon kuluttua, hotelli tosin on jo tiedossa!)
Tuli vahingossa sama nimimerkki kuin ekalla vastaajalla! Eli eri henkilö olen...