http://annaleena.puheenvuoro.uusisuomi.fi/46288-maataloustukia-leikattava-rajusti kannattaa lukee, maajussien hyvä mitata verenpaine ettei tuu sanomista..
juu täyttä totta pukkaa jotta pois vaan,
.-----------------
651
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Syökääpä sitten vaikka sitä ihtiään,vaikkapa tämän jutun aloittaja ensiksi.
Siinäpä Aalto-ylioiston professori kritisoi maataloustukea. Kyseinen yliopisto yksinään kuittaa valtiolta verovaroja 500 miljoonaa eli likimain maatalouden kansallisen tuen verran
http://www.uusisuomi.fi/kulttuuri/92617-aallon-rahankeraaja-juoksee-kuin-viimeista-paivaa
Ja siinähän oli vasta yksi maan korkeakouluista joita on 21 kpl yhteensä, sen päälle 27 ammattikorkeakoulua. Eipä luulisi koulumiehellä olevan varaa kritisoida muiden saamaa tukea kun itse on yhteiskunnan elättinä.
Äkkiä 500 Löttövoittua Aallonpohja-yliopistolle, jos taloustiede ja varsinki oppi MAAtaloudesta on noin huteralla pohjalla. Varsinkin toi kysynnän ja tarjonnan tasapaino-- Oli karseeta luettavaa.
maajusseille 350 lottovoittoo vuores veroeuroista. onhan maajusseilla 350 eri tukee vuodes kyl kelpaa pummii ja köllötellä ..
Duunarille ruokaa 365 päivänä vuodessa.
Kelpaa siinä duunarin köllötellä.
Rahaa ei voi syödä, maajussin tuottamaa ruokaa pitää olla.
maajussi myy raskaastitutun venäjälle ja usahan, eli ryövää suomslsidten ruuan maksettuna ja käärii rahat taskuunsa, tuet nostaa hintaa vaikka maajussi onneton valehtelee tuen laskevan ruuan hintaa SE ROSVO VALEHTELEE,,,