Keskustelijoille!!

Warning!!!!

Olette ehkä huomanneet, että tähän osioon on alkanut ilmestyä sijaisvanhempiin nuivasti suhtautuvia tekstejä enemmän kuin aiemmin. Tämä johtuu valitettavasti siitä että Biovanhemmat-keskustelusta on ainakin yksi kirjoittaja siirtynyt tänne mesoamaan.

Tuo avaus jossa sijaisvanhempi kirjoittaa tönkkösuomea ja on olevinaan hyvinkin ylimielinen on tyyppiesimerkki häiriköinnistä. Ensin kirjoittaja tekee provosoivan avauksen jonka tarkoitus on osoittaa se että sijaisvanhemmat ovat tietynlaisia ihmisiä. Sitten hän antaa itse palautetta. Tarkastakaa kellonajat niin huomaatte nopeat aikataulut.

Asiattomuudet kannattaa ilmoittaa Suomi24:lle. Jos vanhat merkit paikkansa pitää niitä totisesti riittää.

5

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietoa tilanteesta

      Sen poistatti joku tuon piirin henkilö, joka on tehnyt avauksen näille parille ketjulle. Siis tälle ja tuolle toiselle tyyliin "miten typeriä ja kieroja bio-vanhemmat ovat kun eivät tajua huostaanoton syistä tuon taivaallista".

      Tänne ei ole siirtynyt ketään "mesomaan".
      Naapuripalstan aktiivit kirjoittavat ja tekevät työtä lasten oikeuksien puolesta nykyään aivan toisaalla.

    • hyvä paikka on

      Jep.- Ei ole syytä mesota, kun lapsi on turvallisessa sijaishuoltopaikassa.

    • erittäin hyvä

      Joo. Kyllä tällä palstalla saa kirjoittaa kuka haluaa. Ja ihanaa, kun lapsi on hyvässä sijaishuoltopaikassa.

    • hmmmm...

      Onhan se kiva, jos on onni saada hyvä sijaispaikka, nämä asiat kun eivät saisi olla onnesta ja tuurista kiinni, niin kuin jossain arpajaisissa.

    • voi voi voi

      Ei niin. Siinä osut harvinaisen oikeaan. Onkohan tilanne sellainen, että lapset ovat keskenään tasa-arvoisessa asemassa?

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      210
      2793
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      125
      2659
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      77
      1743
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      233
      1305
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      63
      1288
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1098
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1001
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      841
    9. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      823
    10. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      823
    Aihe