Suomi24 aikoo tehdä feikkiprofiileille? kyllähän tuolla liikkuu vaikka mitä feikkiprofiilien tekiöitä, esim IGOR ja noita ulkomaalaisia?
Feikkiprofiilit?
6
352
Vastaukset
Mitä tarkoitetaan feikkiprofiililla, henkilötiedot väärät, omat ominaisuudet, luonteenpiirteet todellisuutta vastaamattomia vai feikin tavoitteet ja päämäärät peiteltyjä.
Netissä tutustuu etäisesti miellyttäviin ihmisiin, mutta joukkoon mahtuu sydäntäsärkeviä tarinoita kertovia ammattimaisia loruilijoita. Heidän tavoitteensa on hyötyä taloudellisesti hyväuskoisista ja hyväsydämisistä ihmisistä. Lienee mahdollista ilmoittaa verkkovalvojille selkeistä huijausyrityksistä tai maksullisten seksipalveluiden tarjoajista. Ne kuuluvat mielestäni muille palstoille, vaikka onkin laillista.Heippa,
Samaa mitä tähänkin asti, eli kun tällaisia profiileja huomataan, niiden toimintaan puututaan. Käyttäjät voivat ilmoittaa profiileja asiattomiksi, kun tällaisia profiileja huomaatte. Tällä autatte moderointia nopeampaan toimintaan.
Terveisin,
Elina
Suomi24- surkimukset
En lainkaan ihmettele miksi suomi24 treffeillä on nykyään valtaosa kaikennäköisiä feikki profileita ja muita pellejä, käyttäjät on kypsyneet koska suomi24 treffien toiminnallinen taso on mitä on eli todella surkea.
Heippa,
Asiattomat profiilit voi ilmiantaa ylläpidolle klikkaamalla profiilisivulta Ilmoita asiattomasta profiilista (Suomi24) tai Ilmianna häirikkö (Treffit).
Terveisin,
Elina
Suomi24- FEIKIT HITTOON!
Väärillä kuvilla olevia profiileita on iso kasa, toivottavasti poistatte koko profiilin ettekä vaan kuvaa. Yleensähän ilmoituksessa on linkki mistä kuva on pöllitty, yleensä niitä linkkejä on useita mut ei kaikkia jaksa laittaa.
Hei,
jos profiilissa on asiaton kuva, mutta muuten asiallinen sisältö, kuva poistetaan ja profiili säilytetään. Jos profiili on asiallinen, mutta käyttäjä lisää siihen toistuvasti asiattoman kuvan, profiili voidaan poistaa. Jos profiilin kuva ja teksti ovat asiattomia, profiili poistetaan. Jos profiili on selkeästi feikki tai se on tehty esimerkiksi seksinostoa varten, se poistetaan.
Terveisin,
Piia
Suomi24
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815