Bugiraportit-threadi

Laitetaanpa bugiraportteja kätevästi yhteen threadiin, niin ei tartte ylläpidon ettiä niitä. En kyllä tajua, miksei ylläpito oo ite ymmärtäny tämmöstä tehä.


"SyntaxError: JSON.parse: Unable to parse value: Solr" popupissa, kun koetin tallentaa muutokset profiiliini. Hetki latausta, mutta en palannut profiilisivulleni, vaan muokkaussivu jäi esiin. Sivun alalaidassa "Server Error". Koetin uudestaan, nyt popupissa "Internal Server Error", ja muokkaussivun alareunassa kaksi Server erroria.
6111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joo' o heti tuli proxy erroria ja hidastelee vielä huomattavasti monin verroin enemmän kuin se entinen ja parempi treffit, tässä ns. uudessa treffeissä ei ole muuta kuin ongelmia ongelmien perään.
Tämähän nyt oli täysin varmaa, että suomi24 onnistui pilaamaan sitten tämänkin.

Äänestä

Profiilissani on vääriä tietoja, mutta en pysty korjaamaan niitä, koska tulee server error. Toivottavasti turhan moni ei käy profiiliani ihmettelemässä.

Äänestä

Viesteissä on keskusteluja, joissa ei näy yhtään viestiä. Tämä on tietysti aivan kuten pitääkin, kun nämä viestit olisivat yli 2 vko, mutta alle 6kk vanhoja. MUTTA: Viestikentän alalaidassa lukee käyttäjän poistaneen profiilinsa. Käsittääkseni kaikki tiedot pitäisi siis olla palvelusta poistettuna, eikö? No profiilikuva on edelleen näkyvissä.

Kun itse poistan profiilini, tahdon todellakin kaiken poistettavan. Lienee jopa lainvastaista säilytellä mitään, jos käyttäjä on poistanut profiilin.

Äänestä

@suomi24 tiedoksi:
Oman profiilin ihannekumppani-välilehdellä ei näy vasemmisto-oikeisto-valintaa (muut kohdat maailmankatsomuksesta näkyvät). Kun menen muokkaamaan ihannekumppaniasetuksiani, aiemmin tekemäni valinta kyllä näkyy siellä, eli on tallentunut järjestelmään.

Äänestä

Käyttöliittymä kertoo että minulla on yksi lukematon viesti jas kun klikkaan viestiä, se ei tule esiin. Ja näin ollen edelleen ilmoittaen että mnulla on lukematon viesti. Ihanaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oliko pakko rikkoo? kirjoitti:

Laitetaanpa bugiraportteja kätevästi yhteen threadiin, niin ei tartte ylläpidon ettiä niitä. En kyllä tajua, miksei ylläpito oo ite ymmärtäny tämmöstä tehä.


"SyntaxError: JSON.parse: Unable to parse value: Solr" popupissa, kun koetin tallentaa muutokset profiiliini. Hetki latausta, mutta en palannut profiilisivulleni, vaan muokkaussivu jäi esiin. Sivun alalaidassa "Server Error". Koetin uudestaan, nyt popupissa "Internal Server Error", ja muokkaussivun alareunassa kaksi Server erroria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu