Eli kääpiöhamsterillani joka on uros olen huomannut parinpäivän aikana mahassa olevan suunnilleen sormenpään kokoinen littana patti tai jotain. tätä en ole ennen nähnyt. hamsterini on jo yli vuoden vanha. mikä se mahtaisi olla????
kääpiöhamsterillani on patti mahassa! apua!
apua kaipaava
488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
minäkin tein kewskustelun enkä sa apua keltän ja minä en tiedä mitä hamsterini saa tehtyä sen patin kansa
Eläinlääkärille mars, se osaa varmasti kertoa mikä patti voisi olla..
Ettei vaa olis se hajurauhanen?:)
Mut jos se on mahassa ja patti niin eikö hajurauhaset ole molemmin puolin kylkiä? Tai tietty jos aloittaja tarkoittaa mahalla kylkiä?
Jos se on patti niin näyttäisin eläinlääkärille, joskin vaikka se olisi kasvain niin niille ei oikein voi mitään tehdä. Jos kasvain pysyy pienenä eikä häiritse hamsterin elämää, voi se sen kanssa elää, mutta jos se kasvaa ja mahassa esim. haittaisi liikkumista kasvaessaan niin silloin on syytä mennä eläinlääkärin juttusille viimeistään.