Miksi Ylen kanavilta tulee kerran kuussa, parissa aina joku uusnatseista / vast. kertova ohjelma? Aiheella muistutetaan suomalaisia tästä ilmiöstä, mutta ohjelmia esim. kotona tuilla makaavista ihmisistä ei tule. Ylen pitäisi olla puolueeton, nyt se kauhistelee alituisesti kovia arvoja ajavia ihmisiä.
YLE puolueellinen
AjankohtaineKakkone
494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Niinpä!
Muistammehan kotona tuilla makaavien tekemät julmuudet, vai muistammeko? EMME MUISTA KOSKA YLE EI NÄYTÄ DOKUMENTTEJA JNE. KOTONA TUILLA MAKAAVISTA! Vain natseista ja ne on ihan jees ja persut ja isänmaanystäviä ollaan YLE SAATANA!
Aivopesua.
Globalisaation vastustus, kansallisvaltion kannattajat ja monikultturin vastustus kytketään natseihin.
Näin näistä aiheista pyritään tekemään tabuja (ts. poliittisesti epäkorrekteja).
Onneksi internet on vielä avoin:
www.youtube.com/rt
www.prisonplanet.tv
www.infowars.com
YLEllä on kohta sata kanavaa eikä mitään tarjottavana. Sisältöä ei kyetä tarjoamaan katselijoille ja kuuntelijoille koska laitoksella ei ole resursseja siihen. Kanavat ovat tyhjäkäynnillä. En tarvitse YLEä voidakseni nähdä Tuntemattoman Sotilaan. Jääkiekon MM kisat näen paikan päällä, netistä, kaverini luona tai baarissa kiekkotunnelmassa. Joten miksi minun pitää maksaa YLE raippaveroa? En omista TVtä.
Äärimmilleen viety sossu-holhous-poliisivaltio. Sitä saa mitä tilaa, mutta en tilannut tätä.
Tämän talven ehdoton pakkoruotsihuåra on Yle:n näyttämän "Suomi on ruotsalainen"-sarja käsikirjoittaja Marjo Vilkko.
Näin Runebergin päivänä julkistamme tämän valinnan, kuten aiempinakin vuosina.
"Pakkoruotsihuåra" tarkoittaa suomenkielistä henkilöä, joka toimii suomalaisuutta vastaan ja Rkp:n hyväksi, ja saa tästä Rkp:n rahastoilta rahaa tai/ja muuta etua.
Pakkoruotsihuåraksi pääsee siis ehdolle, kun on vuoden aikana rahaa vastaan toiminut suomalaisuuden, Suomen ja suomen kielen vastaisesti julkisuudessa.
Marjo Vilkko ilmoittaa sarja lopputeksteissä nimensä käsikirjoittajana. Hän siis vastaa tekstistä jota Juhani Seppänen sanoo.
10-osainen sarja on jo 4. osan jälkeen osoittautunut sisällöltään niin suomalaisvastaiseksi, että Vilkon valinta on väistämätön.
Kun hän vielä ilmeisesti odottaa, että kyseinen Intervision tekemä sarja myytäisiin kouluille ja hän saisi edelleen lisätuloja teostaan, oli valinta selvä.
Toki muitakin ehdokkaita oli, mutta Vilkon teon pakkoruotsihuåruus on nähty raskauttavimmaksi.