AdF.ly

Käteiskeisari

Elikkäs, AdF.ly on sivusto. Jotkut varmaan joskus päätyneet AdF.lyn mainokseen, jotkut taas eivät koskaan kuulleetkaan. Eli AdF.lyn käyttäjänä voit tehdä mistä tahansa linkistä (esim. http://keskustelu.suomi24.fi/) lyhyemmän, ja tienaat samalla rahaa mainoksella, joka tulee ennenkuin pääset kyseiselle sivulle. Esimerkkinä: http://adf.ly/H5K9P (ohjaa Suomi24 keskustelun etusivulle mainoksen jälkeen) Eli tuossa pitää odottaa 5 sec ja painaa sitten skip ad oikeasta yläreunasta. Helppoa, vai mitä?

No, mutta asiaan. Jos haluat liittyä jäseneksi, tarvit PayPal (https://www.paypal.com/) tai Liberty Reserve tilin. PayPal on erittäin luotettava, ja tilin tekeminen on erittäin helppoa. PayPal ohjetta en nyt ala väsäämään tähän, sen löydätte netistä melko helposti. PayPal on siis voittojen kotiuttamiseen.
HUOM! Sinun ei tarvi antaa AdF.lylle mitään pankkitietojasi, pelkän s-postin avulla he voivat kotiuttaa voittosi! Älä siis pelkää että joudut luovuttamaan pankkitietoja tai luottokortin numeron!

Jos kiinnostuksesi on herännyt ja luet tätä viestiä vielä, sinusta tulee todennäköisesti tuleva AdF.ly käyttäjä, joka tienaa selvää rahaa. Jos tähän asti on kaikki kunnossa, tarvit vain linkkejä mitä jakaa, ja kenelle jakaa. Esimerkiksi blogimerkintöjäsi Facebook kavereillesi. Tai toisinpäin, Facebook kuviasi blogisi lukioille, tai ihan mitä vain! Tarvitset vain mielikuvitusta.

Rekisteröityminen onnistuu helposti. Tässä vaiheessa, jos haluat kiittää minua tästä tekstistä, ja opastuksesta niin rekisteröisit tilisi minun suosittelulinkistäni. Voit toki myös rekistöidä ilman minun suositteluani. Sinun tiliisi tämä ei vaikuta millään tavalla, minä tosin hyödyn hieman.

Minun suosittelulinkkini: http://adf.ly/?id=3056280
AdF.ly:n etusivu: http://adf.ly/

14

3440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • adflynääri
    • apua?

      en tiedä mistä tätä kysyä, mutta katsoin AdF.ly:sta lyhyen videon johon kysyttiin puhelinnumero. Olin tyhmä ja laitoin puhelinnumeroni. Sain tekstarin, jossa luki että 5euroa/viikko on tilaukseni, jonka jälkeen peruutin tekstarilla ja sain tekstarin jossa luki: Olet peruuttanut tilauksen MEGA:ltä. Et saa enää veloituksia palvelusta. Niin en saa enää sitä 5 euroa takaisin, mutta eikai ne multa enempää velota, että joutuisin maksamaan kokoajan 5/viikko?

      • ädflynääri

        " ..jonka jälkeen peruutin tekstarilla ja sain tekstarin jossa luki: Olet peruuttanut tilauksen MEGA:ltä. Et saa enää veloituksia palvelusta. Niin en saa enää sitä 5 euroa takaisin, mutta eikai ne multa enempää velota, että joutuisin maksamaan kokoajan 5/viikko?

        Siitähän ei voi koskaan olla varma.. mutta taitaa ne lait päteä myös niihin.
        Kuulostaa hieman omituiselta että ad.lfyn nimissä on tuollaisia kirjoitettu. Vaikka toisaalta taidat tarkoittaa tuolla lauseellasi, että syötit tietosi mainoksia varten tarkoitetun kilpailun/vastaavan tietoon puhelinnumerosi jostain adf.lyn mainoksesta.

        Hommahan toimii niin että henkilöt jotka haluavat joka markkinoida omaa juttuaan kauppaansa tai sitten kerätä sähköpostilistoja tai muita kumppanuusmarkkinointi bisneksiään varten ostavat mainoksia adf.lyltä joka maksaa niille ketkä jakaville siitä kyseisistä mainoksista osan.

        Kannattaa aina vain odottaa se 5sec aika joka oikeassa yläkulmassa laskee nollaan ja sen jälkeen painaa "Skip Ad" painiketta

        http://profit-clicking-fi.blogspot.fi/

        Vastaavanlainen paikka mutta paremmilla tienaus mahdollisuuksilla. Siellä sinulle maksetaan mainosten katsomisesta. Vain 1 minuutti päivässä riittää tienaamaan pientä sivutuloa meille jokaiselle.

        T. ex-PA loppukuusta


    • jual1

      Mulla on ollut kotisivuna MSN.com, mutta nyt tämä adf.ly tunkee aina ensin auki. Eli kuinka saan sen pois?

      • Apuonlähellä

        Sun pitää vain mennä msn:nän kotisivuille ja laittaa se takaisin oletussivuksi koska luulen että adfly on pistänyt sen kotisivuksi


    • Mä en klikkaa adF.tä

      enään kun suurimmassa osassa linkeistä ei ole mitään
      katsottavaa.Ahneella on paskainen loppu.

    • best hits
    • Paljonko sinä sait?

      Paljonko oli vuoden tienestit?

      Kukas meistä töissä kävis tai täyttelis Kelan papereita jos tienestit noin helpossa olis. Itse kierrän kaukaa ko. linkit.

      • adflynääri

        Ei sillä rikastumaan pääse, Toki adfly ei ole ainoa kanava mistä rahaa netin kautta saan. En ole rikas mutta hyvin tulen toimeen. Kelan papereita täytyy vieläkin täytellä. Hyvä puoli tässä on ettei tarvitse herätä aamulla seitsämältä kuuntelemaan pomon vittuilua ja sitä samaa tehdä vuodesta ja vuosikymmenestä toiseen. Toisille sopii toisille ei. Eipä siitä sen enempää.

        Kiinnostuneille olen muutamia esimerkkejä ja ajatuksia kerännyt omille sivuilleni osoitteessa http://adflynaari.wordpress.com/

        Kysykää jos on jotakin epäselvää liittyen Adflyn käyttöön viestikentässä sivuillani!


    • adflynääri
    • Noobeille

      Siis Toi adfly on kyl yhtä roskaa! Ei ne muutaku levittää viiruksii! Kuulkaa mun kaveri on tietokonehakkeri! Mä voisin ihan hyvin sitä pyytää crashaan kaikki servut/sivut jokka tekee surveytä/mainoksii/viruksii ym...
      Sitäpaitsi toi adfly ei enää toimi ja se ei näytä mitään maiinoksii vaan jämähtää valkosel sivul, jossa on sivun otsikko ja mis lukee: Please Wait!

    • afdlynääri

      Noh.. Kaveri sieltä niin pulleena nousi, että taitaa olla hieman hiivaa täynnä?
      Sano kaverilles et hakkeroi adf.lyn tai mun sivun adflynääri.wordpress.com ! Adf.ly ei ois niin suuri tekijä jos se kusettas tai antais ladata viruksia käyttäjien koneelle. Se on bisnestä niille ja saavat jotai leivän päällekki kun hoitavat hommansa hyvin. Perusteluita jos kerran olet tuota mieltä? Mobiilipuolella asia toki on eri, jos puhelin on sellanen minne voi ladata suoraan tavaraa kysymättä lupaa.
      Pitäkää huoli tietoturvastanne niin verkkosivujen selailu on turvallista, kertoohan sen jo ihan maalaisjärkikin.

    • Anonyymi

      Adf.ly:tä on syytä välttää viimeiseen asti. Kun sinne päätyy, aukeaa mitä kummallisimpia ponnahdusikkunoita ja haitallisia sivustoja. Ihan järjetöntä!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      525
      2514
    2. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      51
      2207
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      203
      2158
    4. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      10
      1463
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1450
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      49
      1343
    7. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1318
    8. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1131
    9. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      91
      1096
    10. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      1035
    Aihe